30 milliárd forinttal tartozik a NAV-nak a rekorder adótartozó
A NAV szégyenlistáján 72 magánszemély, gazdasági és egyéb szervezet található, akiknél összesen 34 milliárdos adóhiányt állapítottak meg.
A „rekorder” cégnél 12,1 milliárdos adóhiányt állapítottak meg, és 18,4 milliárd forint bírság és késedelmi pótlék is sújtja, így összesen 30 milliárd forinttal tartozik. A budapesti cég ellen februárban végrehajtást indított a NAV. A lista első tíz helyén nem található magánszemély, a 14. helyen szereplő adózó a baranyai Máza községben lakik és 260 millió forintos adóhiányt állapítottak meg nála.
napi.hu
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az Audi a hatékonyság és a versenyképesség erősítésével indokolja a lépést. Teljes cikk
Január 1-gyel változott az egyszerűsített foglalkoztatás szabályozása. Így érdemes olyan kalkulátort használni, ami már az aktuális... Teljes cikk
A kormány megbecsüli a vízügyi dolgozók áldozatos munkáját, a 2025-ben megkezdett béremelés idén is folytatódik - jelentette be az Energiaügyi... Teljes cikk
- Így változik az alanyi adómentesség határa 2026-tól 2 hete
- Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai 2026-tól 2 hete
- Ezek a leggyakoribb adózási és jogi hibák az év végén 2 hete
- Figyelmeztet a NAV: több fontos adóügyi határidő jár le két nap múlva! 2 hete
- NAV: a jövő év számos adózási könnyítést hoz a kkv-knak 3 hete
- NAV: minden harminc év alatti édesanya szja-mentes januártól 4 hete
- Hogyan kell adózni a karácsonyi ajándékok után? - Itt vannak a részletek 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év végén 1 hónapja
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 1 hónapja
- Elindult a NAV karácsonyi ellenőrzéssorozata - ezt figyelik majd a revizorok 2 hónapja
- 2026: Évtizedes adóátalakítás indul – így változik a cégek és dolgozók adóterhe 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa