Emelkedett az adóval tartozók száma
Némileg emelkedett a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) tartósan tartozók száma a negyedik negyedévben - derül ki a NAV honlapján közzétett adatokból.
A NAV negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adószámot ismertetik, a fennálló tartozás összegét nem tartalmazzák.
A magánszemélyek és egyéni vállalkozók a 10 milliós küszöbértékkel számolva mintegy 27,5 milliárd forinttal, a szervezetek pedig a 100 milliós küszöbbel számítva 154,3 milliárd forinttal tartoztak december végén, együttes minimális tartozásuk 181,8 milliárd forintra rúgott. A valóságos tartozás azonban ennél nagyobb, hiszen vannak milliárdos tartozású cégek és olyan magánszemélyek is, akikkel szemben több száz milliós - egyes esetekben milliárdos - követelése van az adóhatóságnak.
A 10 millió feletti tartozással rendelkezők közül 1991 magánszemély, 734 egyéni vállalkozó, 25 adós pedig lakcím nélküli. A tartósan nagy összeggel tartozó nem magánszemély adózók közül 354 működik, illetve csődeljárás alatt áll, 438 kényszertörlés alatt, 730 felszámolás alatt, 21 pedig végelszámolás alatt van.
A listán található többek között a Facebook Ireland Limited (Dublin), a Google Ireland Limited (Dublin), a MAG Ingatlanbefektetési Alap (Budapest), az Urbán és Urbán Édesipari és Kereskedelmi Kft., a felszámolás alatt lévő Palóc Nagykereskedelmi Kft. (Dunakeszi) és az ugyancsak felszámolás alatt lévő Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Kft. (Budapest), továbbá kilenc, Tatabánya, Komáromi út 31. szám alá bejegyzett, kényszertörlés alatt álló kft. is, amelyekben a székhely mellett az is közös, hogy valamennyinek a nevében szerepel az Endup szó.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2026 júniusától életbe lép az uniós bértranszparencia irányelv, amely alapjaiban formálja át a cégek bérpolitikáját és HR-folyamatait. A... Teljes cikk
Bő egy évük van a munkaadóknak, hogy megfeleljenek az EU-s bértranszparencia irányelv követelményeinek. Papp Tamás István HR szakértő friss... Teljes cikk
2025 első negyedévében a legmagasabb bruttó átlagkereset Budapest II. kerületében 1,16 millió forint volt, míg a legalacsonyabb a Cigándi járásban... Teljes cikk
- Újabb pályázati felhívást indítottak a kkv-k megerősítésére 1 hónapja
- Varga Mihály is megszólalt az MNB-s elbocsátások kapcsán 1 hónapja
- Több mint 250 munkavállalójától válik meg az MNB 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV május elején 2 hónapja
- Több mint 1300 cég végezte el Nemzeti Innovációs Ügynökség innovációs tréningjét 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április végén 2 hónapja
- Így változnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai 3 hónapja
- Csalók hamis értesítéseket küldenek a NAV nevében 3 hónapja
- Kikéri a cégek véleményét a NAV - ők az érintettek 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április elején 3 hónapja
- Ismét baleset történt a Nemzeti Színházban, súlyos sérülést szenvedett egy munkatárs 4 hónapja