Jogtalanul bocsátották el, kilenc millió forint kártérítést kap
Jogtalan volt a nagykanizsai kórház volt igazgatójának elbocsátása, ezért a megyei bíróság csaknem kilencmillió forint kártérítést ítélt meg Bicsak Ágnes volt főigazgatónak - írja a Zalai Hírlap.
A fegyelmi elbocsátás miatt Bicsak Ágnes a munkaügyi bírósághoz fordult. Az első fokon hozott döntés mindössze a telefonszámla kifizetését tartotta indokolatlannak, ezért büntetésként a megrovást is elegendőnek ítélte. A bíróság kártérítésként tizenkét havi átlagkeresetet, mintegy 6,2 millió forintot ítélt meg Bicsak Ágnesnek. Mivel jogviszonya felmentéssel szűnt meg, ezért 3,5 havi átlagkereset - 780 ezer forint - és további egymillió forint végkielégítés kifizetésére köztelezték a kórházat. Az intézménynek kell megfizetnie a félmillió forintos perköltséget is.
Az ítélet ellen a kórház fellebbezett. A megyei bíróság pénteken helyben hagyta a munkaügyi bíróság ítéletét, és további 190 ezer forint perköltség megfizetésére kötelezte a kórházat - olvasható a napilapban.
A kórház jogi képviselője, Funtig Zoltán a lappal közölte, hogy az intézmény megbízására felülvizsgálati kérelmet nyújt be a Legfelsőbb Bírósághoz.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes... Teljes cikk
Sulyok Tamás köztársasági elnök fizetése csaknem félmillió forinttal emelkedik. Teljes cikk
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
- Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch 4 hete
- Egyre jobban félnek a dolgozók , hogy a mesterséges intelligencia elveszi a munkájukat 1 hónapja
- Hullámvölgyben az autóipar: több száz munkahelyet számolnak fel 1 hónapja
- Felmérés: 10 vállalatból 3 tervezi, hogy jövőre AI-jal helyettesíti dolgozóit 2 hónapja
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 2 hónapja
- Új HR stratégiai és szolgáltatási vezető a Danubius Hotels-nél 2 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 2 hónapja
- Munkaerősokk: ezektől a cégektől küldenek el ezreket az AI miatt 2 hónapja
- Tömeges leépítés a Nestlénél: 16 ezer munkahely szűnik meg 3 hónapja
- Outplacement, elbocsátás - divatba jön újra, vagy sosem tűnt el? 3 hónapja
- Új HR igazgatót igazolt a B+N Csoport 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa