Jogtalanul kaphatott diplomát egy fideszes képviselő fia
Szabálytalanul kaphatott diplomát egy fideszes képviselő fia és annak két társa a Semmelweis Egyetem testnevelési és Sporttudományi Karán (TF). Az ügyben ismeretlenek feljelentést is tettek befolyással üzérkedés, többrendbeli közokirat- és magánokirat-hamisítás gyanújával - derül ki a hvg.hu cikkéből.
A hvg.hu a megszerzett dokumentumok alapján azt írja, a három hallgató nem is mehetett volna államvizsgázni sem. A feljelentés szerint az államvizsgára, ami reggel 8-kor kezdődött, úgy mentek el, hogy a jegyeiket csak aznap 10 és 13 óra között írták be. Ez elvileg nem is lenne lehetséges, ugyanis a három érintett fel sem iratkozhatott volna a vizsgára a tanegységek megléte nélkül.
A dékán június 15-én, vagyis az államvizsga előtt három nappal levélben kérte Hamar Pál oktatási dékán-helyettest, hogy igazolja a tanulók jegyeit. Mint írta, "kapott információi" alapján a három hallgató még a nappali tagozaton teljesítették a hiányzó krediteket, a tanulmányaikat azonban levelezőn fejezték be, ahol mások a követelmények, amiről ők nem kaptak tájékoztatást, ezért kéri azok pótlását. A hvg.hu szerint azonban sehol nincs nyoma annak, hogy valóban elvégezték volna a kurzusokat, napi gyakorlattal rendelkező tanulmányi ügyintézők szerint viszont lehetetlen, hogy egyetlen hallgató is úgy teljesítsen krediteket, hogy annak nincs semmilyen nyoma a rendszerben.
A dékán azon kérésére, hogy írják be a jegyeket a Neptunba, ellenállás bontakozott ki a tanulmányi osztályon dolgozók között, így végül Tóth Miklós jogosultságot szerzett magának az érdemjegyek felvitelére, és frissen kapott kódjával maga tette azt meg úgy, hogy elvileg erre semmilyen jogosultsága nincs. A feljelentésből kiderül, hogy a hallgatói ügyekben illetékes ügyintéző még a diplomaosztó előtt írásban jelezte az osztályvezetőnek, hogy ellenzi az érintettek diplomájának átadását. Hrabacsik Mihály azonban aláírta a diplomát kapó hallgatók névsorát. A fideszes képviselő fiának diplomáját végül nem is az intézményi pecséttel hitelesítették, hanem a dékán saját pecsétjével.
A hvg.hu hírére reagálva július 24-én azonnali belső vizsgálatot rendelt el Szél Ágoston rektor. Továbbá ismeretlen tettes ellen indított nyomozást a rendőrség közokirat-hamisítás miatt a Semmelweis Egyetem testnevelési karán kirobbant botrányban - írja szintén a hvg.hu.
hvg.hu/edupress.hu
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Nem aprózta el a karácsonyi meglepetést a Magyar Államkincstár: több ezer dolgozó kapott közel 52 ezer forint értékű ajándékcsomagot, tele... Teljes cikk
Életének hetvenegyedik évében, kedden meghalt Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, többek közt a Sátántangó és a Werckmeister... Teljes cikk
A munkahelyi ünnepi hangulat sok helyen kényszerré válik: egy friss felmérés szerint a dolgozók nagy része komoly pénzügyi és érzelmi nyomást... Teljes cikk
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 1 hónapja
- Felmérés: nem a távmunka, hanem a bizalmatlanság csökkenti a termelékenységet 2 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 2 hónapja
- Szélhámos távmunkások - így próbálnak bejutni a hackerek a cégekhez 2 hónapja
- Csaknem tízmilliárd forint áfát csalhatott el egy bűnözői kör 3 hónapja
- Szakmai karrier és anyagi támogatás egyben: új ösztöndíjprogram indul 3 hónapja
- Filmekbe illő börtönhekkelés: a rab átírta a munkanapokat, és kedvezményeket osztott 3 hónapja
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 4 hónapja
- Illegális SZÉP-kártya biznisz: több százmilliót mostak ki készpénzre 4 hónapja
- Elismert rangsorra került fel a Corvinus Egyetem 4 hónapja
- Az egyetemisták harmada készségszinten használja az AI-t 5 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa