Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
Karácsony Gergely főpolgármester felmentette Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját - közölte a Főpolgármesteri Hivatal hétfőn késő délután az MTI-vel.
Azt írták, a fővárosi cégvezetőknek nem pusztán jogszerűen kell eljárniuk, de nem adhatnak okot olyan látszatra sem, hogy bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással vádolt alakokkal mutatkoznak egy társaságban.
A reggel megjelent sajtócikkben foglaltakról a főpolgármester igazoló jelentést kért a BKV vezérigazgatójától, de a válasza nem tudott eloszlatni minden kétséget
- ismertették, hozzáfűzve, hogy ez még akkor sem fogadható el, ha senki nem tett olyan állítást, amely szerint a BKV részére külső szolgáltató által végzett informatikai üzemeltetési és fejlesztési tevékenységgel kapcsolatban az előző ciklusban történt tulajdonosváltást követően túlszámlázás történt volna.
A tájékoztatás szerint a főváros legfontosabb közösségi közlekedési szolgáltatója rendkívül kifeszített költségvetési helyzetben működik, az első számú vezetőjének minden erejével a cég működőképességének fenntartására kell koncentrálnia, ami nyilvánvalóan nem lehetséges akkor, ha a nyilvánosság előtt kell magyarázkodnia, éppen ezért - megköszönve a majd két évtizedes, a budapesti közösségi közlekedés érdekében végzett munkáját - a főpolgármester a saját kérésére felmentette Bolla Tibort.
A főpolgármester átmenetileg Takács Pétert, a BKV vasúti üzemeltetési vezérigazgató-helyettesét bízta meg a vezérigazgatói feladatok ellátásával, aki több mint huszonöt éve dolgozik a társaságnál
- áll a Főpolgármesteri Hivatal közleményében.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Siliga Tünde vette át 2025. október elsejével a Schneider Electric Budapesten található ellátási láncokért felelős központja, a GSC Budapest HUB... Teljes cikk
Új vezetők érkeznek két meghatározó magyar szerkesztőség élére a tulajdonosváltásokat követően. A Blikknél távozik Nagy Iván Zsolt... Teljes cikk
Novembertől Tim Krause váltja Fükő Lászlót. Teljes cikk
- Új ügyvezető igazgató a Bosch miskolci gyáránál 3 hete
- Új vezérigazgató az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. élén 3 hete
- Új kommunikációs vezető az Auchannál 4 hete
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 1 hónapja
- Megújul a Shell Hungary vezetősége - novembertől új HR-vezető is érkezik 1 hónapja
- Új HR igazgatót igazolt a B+N Csoport 1 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 1 hónapja
- Új ügyvezető igazgató a Raben Hungary élén 2 hónapja
- Új HR vezető a Schneider Electric logisztikai központjában 2 hónapja
- Új vezető a Netrisk osztrák leányvállalatánál 2 hónapja
- Új vezetőkkel erősít a Mövenpick Hotel Budapest Centre 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?