Kedvezően változhat a szakképzési hozzájárulásról szóló törvény
Kedvezően változhat a szakképzési hozzájárulásról szóló törvény. A napokban benyújtott törvényjavaslat újra lehetővé tenné a társaságok számára, hogy gyakorlati képzés vállalása esetén a saját munkavállalók képzésére fordított költségeik egy részét elszámolhassák - olvasható az Admin Zóna szakmai blogban.
A blog kiemeli: a saját munkavállalók képzési költségei azon kötelezettek esetében lennének elszámolhatóak, akik havonta legalább 45 fő tanulószerződéses tanuló gyakorlati képzését végzik. Az elszámolhatóság aránya is lényegesen csökken, hiszen az nem haladhatja meg a bruttó kötelezettség 16,5 százalékát.
A szakképzési hozzájárulás alapja és mértéke nem változik, azt továbbra is az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékalapja után kell számítani 1,5 százalékos mértékkel. Módosulhat azonban ennek a bevallási rendje és határideje. Eddig ugyanis az adózóknak a szakképzési hozzájárulás bevallási kötelezettségnek egy külön e célra rendszeresített nyomtatványon kellett eleget tenni, míg a jövőben ezt várhatóan a havi adó- és járulékbevallás részeként kell majd teljesíteni.
A benyújtott törvényjavaslat alapján az éves szakképzési hozzájárulási kötelezettség bevallását január 12-ig kell elküldeni.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Vajon a céges biztosítás csak egy sor a cafeteria-költségek között, vagy stratégiai eszköz a cég túléléséhez? Megmutatom, hogyan spórolhatsz... Teljes cikk
A bértranszparencia közelgő bevezetése sok szervezet számára komoly felkészülési feladat. Sok vállalatnál ilyenkor derül ki, hogy a munkaköri... Teljes cikk
Munkabér kifizetése, szabadság, pihenőidő, tanulmányi szerződés, kártérítési igények... Mennyi a munkajogi igények elévülési ideje? Erről ír... Teljes cikk
- A tanulás fájdalmától az AI-forradalomig: így alakul át a vállalati oktatás 3 napja
- Nem az a kérdés, lesz-e elég munkahely, hanem hogy lesznek-e megfelelően képzett munkavállalók– HR-kihívások a permakrízis korában 3 napja
- 6,1 millió vezető felkészületlen: ki gondoskodik a mentális jólétről? 4 napja
- Robbanásszerűen nő az AI-képzés iránti igény, miközben szakemberhiány sújtja a piacot 6 napja
- Ő lesz az új oktatási miniszter 1 hete
- Itt egy új munkakör, amiben rekord összeget kereshetsz 1 hete
- Tyúk vagy tojás? Az MI-szakadék, amiért a HR nagy árat fizethet. 1 hete
- Nyelvtanulás AI-val: négy tévhit 2 hete
- Több mint hatezren jelentkeztek rövidített tanári mesterképzésekre 2 hete
- Miért buknak meg az AI felkészítő képzések? 2 hete
- A mesterséges intelligencia hatása a vállalkozásokra: előnyök és buktatók 2 hete

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?