Két újabb cég nyert uniós támogatást a Nyugat-Dunántúlon
Két újabb cég, a Märklin Hungária Termelési Kft. és a SITFORM Bútorgyár Bt. nyert összesen 243 millió forint uniós támogatást a Nyugat-dunántúli Operatív Program ipartelepítési pályázatán. 835 munkahely megtartását és 79 új megteremtését vállalták.
A győri Märklin több mint 362 millió forintos fejlesztéséhez nyert közel 109 millió forintos támogatást. A projekt keretében többek között a nyílászárók cseréjével csökkentik a meglévő létesítmény energiafelhasználását. Emelnek egy új épületet is, amelyben szerelőüzem és irodai blokk kap helyet.
A jövő év végén befejeződő beruházás révén 483 munkahelyet megtartanak és 49 újat hoznak létre. A céget a német Märklin cégcsoport, a világ legjelentősebb modell- és játékvasút gyártó vállalata 1993-ban alapította Győrben. A kft. vasúti és egyéb korhű, működő, üzemképes modelleket és játékokat gyárt.
A győri székhelyű SITFORM Bútorgyár Bt. zalaegerszegi gyárában tervez infrastrukturális fejlesztést a több mint 448 millió forintos projekt keretében, amelyhez 134,5 millió forint támogatást nyert. Ez magában foglalja az üzemcsarnok kibővítését egy 3.080 négyzetméteres létesítménnyel, valamint egy közel 1.300 négyzetméteres irodaépület megépítését. A projekt nyomán 352 munkahelyet megtartanak és 30 újat létesítenek.
A SITFORM kárpitozott bútorokat gyárt Zalaegerszegen azon a ipari területen, amelyet 1998-ban vett át a Zala Bútorgyártól. A beruházást a tervek szerint jövő év végéig megvalósítják.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 1 hete
- 110 új munkahely jön létre Mezőtúron 1 hete
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 1 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 1 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 2 hete
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 2 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 2 hete
- 50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban 3 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 3 hete
- 150 új munkahely Napkoron a milliárdos beruházás nyomán 3 hete
- MI-fejlődés ingyen: Itt a program, ami időt ad a cégeknek 3 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?