Kiégéshez vezethet a terrorizmus?
Bár a média és a kutatások is általában az áldozatokkal és a közvetlen családtagokkal foglalkoznak, izraeli kutatók szerint a terrorista cselekmények közvetlen kapcsolatban vannak a munkahelyi kiégéssel, írja az Origo.
Ahol ilyen állandó fenyegetettség fennáll, ott munkahelyi stresszorként kellene kezelni. A munkatársak egymást segítő hozzáállása segíthet. Ugyanakkor a dologban az igazán félelmetes dolog az, hogy egyáltalán nem lehet rá felkészülni.
A vizsgálatban 670 izraeli munkavállalót kérdeztek meg 2003 és 2009 között, a második intifáda idején, amely alatt 550 terroista cselekmény történt Izraelben, 880 civil áldozattal. A terrorveszély álmatlansághoz, majd kiégéshez vezetett. A támogató munkahelyi környezet segíthetett a stressz feldolgozásában.
Origo
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A munkahelyi ünnepi hangulat sok helyen kényszerré válik: egy friss felmérés szerint a dolgozók nagy része komoly pénzügyi és érzelmi nyomást... Teljes cikk
A Csepeli Szabadkikötő dolgozói idén is előálltak saját, fanyar humorral teli naptárukkal, amelyben munkaruhában – vagy épp anélkül –... Teljes cikk
Cristiano Ronaldo egy robotkapus ellen tesztelte lövőerejét, miután Mark Rober, a NASA-mérnökből lett YouTube-sztár megépítette a villámgyors,... Teljes cikk
- A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás? 3 hete
- Mi tartja vissza a magyarokat az önkéntességtől? 1 hónapja
- Sokan már az ünnepek előtt kiégnek 1 hónapja
- Aggasztó számok: a magyarok mentális egészsége a legalacsonyabb Európában 1 hónapja
- Miért érdemes törődni a kollégák emésztőrendszeri egészségével? 1 hónapja
- Aggasztó a magyar orvosok mentális állapota: 100-ból 2-nél súlyos az öngyilkosság veszélye 2 hónapja
- HR kiégés: így teszi tönkre magát és a szervezetet is a HR-es 2 hónapja
- Krízisben a szakma: kimerültek és kiégettek a HR szakemberek 2 hónapja
- Mi lehet a titka a kiégés megelőzésének? 2 hónapja
- A stressz nem ellenség 2 hónapja
- A dolgozók kétharmada pluszmunkát vállal az ünnepi kiadások miatt 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa