Komoly megszorításokat hozhat a Bajnai-csomag
Egy hetes huzavona után Bajnai Gordon jelenlegi gazdasági minisztert jelöli az MSZP és az SZDSZ kormányfőnek. A végső miniszterelnök-jelölt azt a megszorító csomagot kívánja megvalósítani, amelytől a leköszönő Gyurcsány-kabinet másfél hónappal ezelőtt visszatáncolt. Az adócsomag többek közt érinteni fogja a gyedet, a családi pótlékot, a szocpolt, az adókedvezményeket és a nyugdíjrendszert - írja az InfoRádió.
Átalakítják a nyugdíjrendszert
A nyugdíjrendszer terén komoly változások várhatók: a mai svájci indexálásáról (amelynél a nyugdíjemelés a reálbérnövekedés felével haladja meg az infláció mértékét) a szimplán inflációkövető indexálásra térhetünk át, elhalaszthatják a 2010-es nyugdíjkorrekciós programot, befagyaszthatják a nyugdíjminimumot, és ezen keresztül a hozzá kötött szociális juttatásokat is. A kész tervek szerint szigorítják a rokkantnyugdíjazásnál a felülvizsgálatot, és nem kizárt, hogy ugyanez igaz lesz a fegyveres testületek nyugdíjazási feltételeire is. Megeshet továbbá, hogy a bonus-malus rendszer 2013-ban tervezett átalakítását előbbre hozzák. A csomagban megtalálható a Gyurcsány-pakk két nyugdíjeleme: az újonnan nyugdíjba menőknél a 13. havi nyugdíj elvétele és a nyugdíjkorhatár 65 évre emelése is.
A csomagot egyedi, kizárólag rövid távú spórolási célzatú intézkedések is kiegészíthetik. Ilyen lenne például a MÁV állami apanázsának 30-50 milliárd forintos megkurtítása, a minisztériumi pénzek pár tízmilliárdos zárolása, az egészségügyi kassza megvágása, és az agrártámogatások pár tízmilliárdos lecsípése.
Az jelenleg még nem eldöntött, hogy idén lesznek-e további kiadásmérséklő intézkedések, bár az InfoRádió információi szerint a pénzügyi kormányzatnál már készítettek számításokat arra vonatkozóan, hogy ha kell, az eddigieken túl akár még további 200 milliárd körüli összeget lehet fogni a kiadási oldalon. Ez azonban nem lenne kockázatmentes, mivel az ilyen intézkedések tovább mélyíthetik az idei recessziót.
InfoRádió / Index
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- A dolgozók kezébe került a cég – történelmi pillanat, ami trenddé válhat? 4 hónapja
- A napokban érkeznek a családi adókedvezmény, a csed, a gyed és az örökbefogadói díj megemelt összegei 4 hónapja
- Munkabér-védelem, tb-forradalom, alkalmi munka: ezt hozta 2025. július 1. 4 hónapja
- Duplán érkezik augusztusban a családi pótlék 4 hónapja
- 13 órás munkanap a láthatáron - őrültség vagy gazdasági kényszer? 5 hónapja
- Ezek a fontos adóváltozások léptek hatályba kedden 5 hónapja
- Júliustól másfélszeres a családi adókedvezmény – érdemes ellenőrizni az adóelőleg-nyilatkozatot 5 hónapja
- Befolyásolja a táppénz a CSED és GYED összegét? 5 hónapja
- Mentesség, kedvezmények: ez változik július 1-től a munkavállalók adózásában 6 hónapja
- Változik a családi adókedvezmény összege 6 hónapja
- Hogyan válasszunk családi autót nyaraláshoz? 6 hónapja


Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?