Kontinenseken át terjeszkedik a Graphisoft

Az ázsiai és dél-amerikai piacokra összpontosítva terjeszkedik tovább az épületinformációs modellező (BIM) ágazatban Európában és Japánban piacvezető Graphisoft.

Az idén fennállásának 30. évfordulóját ünneplő világhírű ArchiCAD tervezőszoftver kifejlesztője, a magyar alapítású, budapesti központú szoftverfejlesztő cégcsoport, a Graphisoft legfontosabb ügyfeleinek kétévente rendezett meghívásos konferenciáján mutatta be legújabb épületinformációs modellező alkalmazását.

Várkonyi Viktor vezérigazgató a konferencián az MTI-nek elmondta, hogy az "egészséges, bőven dupla számjegyű" növekedésben lévő vállalat üzletfejlesztési beruházásait elsősorban Ázsiára és Dél-Amerikára koncentrálja.

A terjeszkedési stratégiája keretében a Graphisoft leányvállalatot hozott létre Mexikóvárosban a dél-amerikai piac támogatására, ahol kiterjedt partnerhálózattal rendelkezik.

A termékeivel és szolgáltatásaival a világ több mint 80 országában jelen lévő Graphisoft forgalmának 99 százalékát magyar szellemi termékek exportjával állítja elő. A vállalat 2013-ban globális versenytársait meghaladó mértékben, 12 százalékkal növelte értékesítési árbevételét. A legnagyobb növekedést az észak-amerikai és ázsiai piacon érte el, a magyar piacon pedig kiemelkedő mértékűt, 30 százalékost. A Graphisoft budapesti központjában 250 szakembert foglalkoztat. Tavaly alkalmazottai számát világszerte 10 százalékkal növelte a vállalat.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Óriási állásbörze jön Békéscsabara – itt toboroz a Vulcan Shield Global

Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk

Európa legjobb Spa Meeting Hotelje lett a Le Primore Hotel & Spa

A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk

900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk