Közel egy évig tartott éhségsztrájkot két török tanár
324 nap után befejezte az éhségsztrájkot az a két török pedagógus, akit a több mint másfél éve tartó rendkívüli állapot keretében bocsátottak el munkahelyéről - írja az MTI.
Gülmen, aki egyetemi tanár, valamint a korábban általános iskolában dolgozó Özakca tavaly márciusban kezdett nyilvános éhségsztrájkba. Májusban a hatóságok előzetes letartóztatásba helyezték őket, de nem az éhségsztrájk, hanem állítólagos fegyveres terrorszervezeti tagságuk gyanújával. Özakcát októberben először szabadlábra helyezték, majd decemberben felmentették a vád alól. Gülment ugyanakkor 6 év 3 hónap börtönbüntetésre ítélték, de bírósági felügyelet mellett egyúttal szabadlábra is helyezték.
A két tanár hónapok óta már csak folyadékot és táplálékkiegészítőket fogyasztott, nagyon legyengültek, súlyuk csaknem az eredeti felére csökkent.
A török kormány a 2016-os puccskísérlet után bevezetett rendkívüli állapot keretében egyebek mellett törvényerejű rendeletekkel irányítja az országot és másfél év alatt legalább 111 ezer állami alkalmazottat menesztett munkaköréből.
MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatásban a brit dolgozók majdnem negyede arról számolt be, hogy magányosnak érzi magát a munkahelyén. Teljes cikk
Ausztriában az átlagos éves bruttó kereset 2025-ben már több mint 51 ezer euró volt (19,6 millió forint), ami jelentős különbséget jelent a magyar... Teljes cikk
A szakértő szerint a vezetőnek mentális egészségügyi napokat, pénzügyi támogatást és jóléti forrásokat kellene felajánlaniuk a dolgozóknak,... Teljes cikk
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 9 órája
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 1 napja
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 1 napja
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 1 napja
- Sales Representative 4 napja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 4 napja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 4 napja
- Nyolcszáz ezer dollárt kalapoztak össze a gyári munkásnak, akit azért rúgtak ki, mert szidta Trumpot 1 hete
- Bértáblák 2026 1 hete
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 1 hete
- Elképesztő álommunkák, amikről valószínűleg sosem hallottál 1 hete

A tudás törvényei: a megértés kulcsa