Legnagyobb termelőüzemét nyitotta meg a dán Nilfisk Nagykanizsán
Az Európában, Ázsiában és az amerikai kontinensen nyolc gyárat üzemeltető cégcsoport 5500 embert foglalkoztat.
A magyarországi gyártóközpont, amelynek két gyára Nagykanizsán és Szigetszentmiklóson található, ma már a Nilfisk globális tevékenységében a legnagyobb termelőközpontként működik, a zalai városban pedig a három legnagyobb munkáltató egyike. A dán cégcsoport 16 éve működik Magyarországon, országos és globális szinten is egyet jelent a neve a skandináv vállalati kultúrával, vagyis az átlátható működéssel. Kiemelten kezelik a közösségépítést és a társadalmi felelősségvállalást - jegyezte meg az ügyvezető.
Soeren Pap Tolstrup, a Nilfisk globális gyártásért felelős alelnöke arról beszélt, hogy az elmúlt években világszerte igyekeztek koncentrálni gyártási tevékenységüket, ennek keretében döntöttek úgy, hogy megerősítik magyarországi jelenlétüket. A szigetszentmiklósi gyárba telepítették át Olaszországból az ipari seprő- és padlótisztítógépek gyártását, Nagykanizsán pedig ipari porszívók mellett az eddig Szingapúrban gyártott magas nyomású mosóberendezések előállításával is foglalkoznak.
Hans Henrik Lund, a Nilfisk vezérigazgatója és ügyvezető elnöke úgy fogalmazott: a magyar dolgozók szakértelmére és lojalitására alapozva erősítették meg a nagykanizsai gyártóüzemet, így a cégcsoport világszerte működő egységei közül ez már a legnagyobb. 2003-as alapítása óta, vagyis közel 20 éve van jelen a Nilfisk Magyarországon, ahol az infrastruktúra és a szakértelem terén jelentős fejlődést tapasztaltak, ami a cégcsoport további működését is megerősíti.
Kirsten Geelan, Dánia magyarországi nagykövete egyebek mellett arról beszélt, hogy a dán cégek egyre nagyobb számban exportálnak, és az általuk termelt érték is folyamatosan nő. Úgy vélekedett, hogy a több mint 100 éves múltra visszatekintő, Dániában mindenki által ismert vállalat, elkötelezett a dolgozói folyamatos képzése, a minőségi gyártás és a vásárlók magas színvonalú kiszolgálása iránt.
A cég korábbi tájékoztatása szerint a Nilfisk Production Kft. elődjét 2003-ban alapították nagykanizsai gyártóbázissal, valamint szigetszentmiklósi - a valamikori Csepel Művek területén kialakított - székhellyel. Az Európában, Ázsiában és az amerikai kontinensen nyolc gyárat üzemeltető cégcsoport 5500 embert foglalkoztat, a nagykanizsai üzem adja a cégcsoport teljes gyártókapacitásának mintegy 40 százalékát.
A Nilfisk magyarországi cégének tavalyi árbevétele meghaladta a 170 millió eurót (mintegy 56 milliárd forintot) a 2017-es 150,5 millió eurós árbevétel után, amelynek túlnyomó többsége exportból származott. Az adózott eredmény a múlt évben 7,1 millió euró volt (mintegy 2,3 milliárd forint). Idén szintén 170 millió euró körüli árbevételt várnak.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk
Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk
Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk
- Építs értékesítési infrastruktúrát, még mielőtt beindul a gépsor 4 hónapja
- Ekkor kezdi meg a dolgozók felvételét a Vulcan Shield Global Békéscsabán 4 hónapja
- Az egyedi lézervágás forradalma a modern iparban 4 hónapja
- "Debrecen a világ legjobb dolgozóit hozta össze" – több ezer új munkahely a BMW gyárban 6 hónapja
- Mit lehet tenni az elöregedéssel járó tudásvesztés ellen? 7 hónapja
- Amit a gyáralapításról tudni kell 8 hónapja
- Így képzik a jövő AI-szakembereit Magyarországon 9 hónapja
- Ennyi dolgozót épített le egy év alatt a 15 legnagyobb magyarországi gyár 9 hónapja
- Ki hozza be a fülöp-szigeteki vendégmunkásokat és hogy áll a 150 új gyár program? 10 hónapja
- Ideiglenesen leáll a kecskeméti Mercedes-gyár 1 éve
- Új elnök a Magyar Energiakereskedők Szövetségénél 1 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben