Lejár a számlák leselejtezésének határideje
2007. január 31-éig kell leselejtezni a tavaly nyomdai úton előállított, ám fel nem használt nyugta- és számlanyomtatványokat. Ezt úgy kell megtenni, hogy az később ellenőrizhető legyen - írja a Világgazdaság.
Az év eleje óta csak olyan számlákat lehet kibocsátani és befogadni, amelyeken az adóhivatal által meghatározott sorszám szerepel, ennek figyelmen kívül hagyása akár egymillió forintos mulasztási bírságot is maga után vonhat.
Világgazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A NAV ellenőrei számos helyszínen ellenőrzik az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az AI-t alkalmazó munkavállalók leggyakrabban ötletek kidolgozására és információk összeállítására használják azt. Teljes cikk
Ünnepélyes keretek között adták át a 11. alkalommal megrendezett Év Intelligens Vállalata verseny díjait. A Magyarország legintelligensebb embereit... Teljes cikk
- Elindult a keresztféléves felvételi 1 éve
- Ekkortól lép életbe az érzelemfelismerő rendszerek munkahelyi használatának tilalma 1 éve
- A 27 EU-tagállam közül 24 többet fordít a nyugdíjasaira, mint Magyarország 2 éve
- NAV: éjfélkor jár le az szja-bevallási határidő 2 éve
- NAV: a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetet érdemes május 21-e előtt átnézni 2 éve
- Közeledik az szja-bevallási határidő, nyugdíjmilliárdok sorsa a tét 2 éve
- Több millió ember személyijövedelemadó-bevallási tervezete készül el kérés nélkül 2 éve
- Még egy hónapig kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása 2 éve
- Közeleg a középiskolai jelentkezési határidő - közzé tették a felvételi átlagait 2 éve
- Február 15-éig lehet jelentkezni a tavaszi érettségi vizsgákra 2 éve
- Február 5-éig lehet nevezni a 2023. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázatra 2 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja