Leszorítják a béreket a keletiek Angliában
Nincsenek jó véleménnyel egymásról és a szigetországban élő kisebbségekről a Nagy-Britanniában dolgozó kelet-európaiak. Ráadásul a keleti uniós vendégmunkások a béreket is leszorítják, amivel megélhetésüket teszik nehézzé - derül ki egy tanulmányból.
A lengyeleket a többi keleti vendégmunkás a bérek leszorításával vádolja. Az 5 fontos minimális órabér helyett sokszor 2-2,5 fontért is elvállalnak munkákat feketén, ami később a munkaadónak a többi keleti munkavállaló előtt hivatkozási alapként szolgál.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 2 hónapja
- A britek 78%-a aggódik a megélhetése miatt, de nem merik elmondani munkaadójuknak 3 hónapja
- Több tízezer autóipari munkahely megszűnését okozhatják az amerikai importvámok 3 hónapja
- Nagy Márton: idén nem lesz szükség a bérmegállapodás újratárgyalására 3 hónapja
- Bejelentették, mekkora lesz a nyugdíjkompenzáció és mikor érkezik 3 hónapja
- Az isztambuli Nagy Bazár: a kereskedelem ókori csodája 3 hónapja
- Rosszat sejtetnek a brit munkaerőpiaci folyamatok 3 hónapja
- Nagy Márton elmondta, mikor lehet egymillió forint az átlagbér 3 hónapja
- Miért nem emel a kormány a nyugdíjminimumon? 4 hónapja
- Nagy Márton: elindítjuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját! 4 hónapja
- Miért mondanak fel, és hogyan tarthatjuk meg őket? 4 hónapja