Magyar Orvosok Szakszervezete: ez támadás a teljes magyar orvostársadalom ellen!
A szakszervezet szerint a fenntartható egészségügyért felszólaló kamarai elnökség munkájának megnehezítése nem szolgálja a társadalom érdekeit.
Mint arról hírt adtunk, a belügyminiszter által hétfőn beterjesztett, és kivételes eljárásban kedden elfogadott jogszabály kimondja, hogy a Magyar Orvosi Kamarában (MOK) meglévő tagság nélkül is végezhető egészségügyi tevékenység. "Azzal, hogy a kamara az új ügyeleti rendszer működését akadályozza, és ezzel a magyar emberek egészségügyi ellátását veszélyezteti, megszegi a demokratikus köztestület jellegének alapvető szabályait, semmibe veszi saját céljait" - mondta Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára.
A Magyar Orvosok Szakszervezete közleményben reagált a döntésre. Mint írják, szolidaritást vállalnak a kamara tagságával és elnökségével. "A Kormány nem csupán a köztestületet, hanem a teljes magyar orvostársadalmat támadta meg, amikor - rendkívül diszkriminatív módon, egy koncepciós eljárás részeként - megnyírbálta az orvosi kamara jogköreit. Nem látjuk hogyan fog ez a döntés javítani az egészségügyön, az ellátás hozzáférhetőségén vagy minőségén, az orvosok szakmai szabadságáért, fenntartható egészségügyért felszólaló kamarai elnökség munkájának megnehezítése nem szolgálja a társadalom érdekeit" - írják. A közlemény szerint az egészségügy jelenjelgi helyzetében hatalmas szükség van a párbeszédre a szakma és a szakpolitika között, ennek a megszakadása súlyos társadalmi következményekkel járhat.
"A törvénymódosítás társadalmi egyeztetés nélküli elfogadása tovább rontja hazánk tárgyalási pozícióit az Európai Uniós források lehívásában, ami tovább fogja odázni a halaszthatatlan szakdolgozói béremelést. Arra kérünk minden egészségügyi dolgozót, hogy szolidaritásával támogassa a Magyar Orvosi Kamara törekvéseit, az orvosokat, hogy maradjanak kamarai tagok. A gyógyítás csapatmunka, csak együtt lehetünk sikeresek" - olvasható a szakszervezet közleményében.
fotó: pixabay
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint erősíti a motivációt, ha a munkaadó nagyobb autonómiát ad a dolgozónak. Teljes cikk
Közzétette az elégséges szolgáltatást biztosító menetrendet a pécsi közösségi közlekedési feladatokat ellátó Tüke Busz Zrt., miután a... Teljes cikk
A juttatás a 2025-ös tanárbéremelés utolsó lépéseként jelenik meg. Teljes cikk
- Magyar ápolók napja: tisztelgés azok előtt, akiknek az emberség lett a hivatása 3 hete
- Felmondják a többletmunkát a budapesti pszichiáterek – veszélybe kerülhet az ügyeleti ellátás? 3 hete
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 4 hete
- A betöltetlen orvosi állások aránya vármegyénként - grafikon 1 hónapja
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 1 hónapja
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 1 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 1 hónapja
- Felmérés: az egészségügyben továbbra is fennáll a nemek közötti bérszakadék 1 hónapja
- 72 dolgozó sorsa lett kérdéses a Szőlő utcai javítóintézet ügyében 2 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 2 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben