Megkezdődnek a bértárgyalások a Volán-társaságoknál
Megkezdődnek az érdemi bértárgyalások a Volán-társaságoknál - közölte a Munkástanácsok Országos Szövetsége pénteken.
A Munkástanácsok közleménye szerint a találkozón az MNV Zrt. vezérigazgatója megerősítette, hogy rendezték a béren kívüli juttatások 2013. évi kifizetésének ügyét, a munkáltatók felhatalmazást kaptak az erről szóló megállapodások megkötésére a helyi szakszervezetekkel - közölte a Munkástanácsok Országos Szövetsége.
A Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) szerdán közölte, hogy érdemi bértárgyalások kezdődtek kedden este a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-vel, ezért elmaradt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) épületéhez szerdára meghirdetett demonstráció.
Baranyai Zoltán, a KKSZ alelnöke az MTI-nek szerdán elmondta: bízik abban, hogy kompromisszumos megoldás születik a bértárgyalásokon. A szakszervezet követelése továbbra is az, hogy minden Volán-társaságnál legyen béremelés. Az 5,2 százalékos inflációt figyelembe véve további 3 százalékos növekedést tartanak indokoltnak, így 8,2 százalékos bérfejlesztést javasolnak ágazati szinten.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az MTI megkeresésére szerdán azt közölte: utasították az érintett társaságok menedzsmentjét a béren kívüli juttatások kifizetésének haladéktalan megkezdésére, továbbá szükségesnek látják, hogy folytatódjon, és a lehető legkorábban eredményesen záruljon a felek között a jövedelmekkel kapcsolatos egyeztetés.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A török Dogus Cay élelmiszeripari vállalat első külföldi üzemének megépítésével 440 új munkahely jön létre Orosházán; a 42 milliárd forintos... Teljes cikk
A légtechnikai berendezésekkel foglalkozó Weger Hungária Kft. nagyjából 9,5 milliárd forint értékben új gyárat épít Jászárokszálláson, aminek... Teljes cikk
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
- Magyar Péter csökkentené a miniszterelnöki fizetést – közben 12 milliós végkielégítéssel távoznak képviselők 6 napja
- Donald Trump Magyar Péterről: az új ember jó munkát fog végezni 1 hete
- Uniós források feltételekkel: mi kell a kifizetésekhez? 1 hete
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 1 hete
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 1 hete
- Megszakad a szakszervezeti majális 135 éves hagyománya 1 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 2 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 1 hónapja
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 1 hónapja
- Felfüggesztik a sztrájkot a pécsi buszvállalatnál 1 hónapja
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?