Megjelent: 11 éve

Mégsem jönnek új munkahelyek az autóiparban?

Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter szerint több német nagyvállalattal is folyamatban vannak tárgyalások új és további befektetések Magyarországra érkezéséről, nyilatkozta az Inforádió Aréna című műsorában a miniszter. A VS.hu kedden meg is nevezte a BMW-t, a Mercedest és a Siemenst Angela Merkel magyarországi tárgyalásai kapcsán. A BMW és a Daimler AG is cáfol.

A BMW cáfolta a Dow Jones Newswiresnek, miszerint új gyárat építenének Magyarországon, valamint a Mercedest tulajdonló Daimler AG is cáfolta, hogy bővítenék a kecskeméti gyárat.

A VS.hu kedden arról írt, hogy Angela Merkel német kancellár és Orbán Viktor miniszterelnök megállapodott abban, hogy a BMW gyárat építene Magyarországon, amely további munkahelyek teremtését jelentené, a Mercedes bővítené a kecskeméti üzemét, a német Siemens pedig beszállna a Paksi Atomerőmű építésébe és menedzsmentjébe.

A miniszter nyilatkozatában megerősítette, hogy zajlanak tárgyalások több német nagyvállalattal is, de neveket nem említett.

Egy nagy cég akkor jelenti be nyilvánosan, hogy külföldi beruházást tervez, amikor már tudja, hogy hol akarja megvalósítani azt; a szándék megszületésétől a termelés megkezdéséig azonban évek is eltelhetnek - mondta az InfoRádiónak Ésik Róbert, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke.

Inforádió/Index
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk