Mégsem lép hatályba a fordított adózás a sertéságazatban
Mégsem lép hatályba április 1-jén a fordított adózás az élősertés, a félsertés és a takarmányok értékesítésére vonatkozóan.
"A jogalkalmazók számára elengedhetetlen egyértelmű jogi helyzet minél kisebb adminisztrációs teherrel járó megteremtése teszi szükségessé ezt a soron kívüli módosítást" - olvasható az indoklásban.
A Vidékfejlesztési Minisztérium a fordított áfa bevezetésétől a feketegazdaság visszaszorítását várta. Múlt csütörtökön Feldman Zsolt, a tárca agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára egy sajtótájékoztatón azt mondta: akár 50 százalékkal is mérséklődhet az ágazatban a jelenleg legalább 30 százalékra becsült feketegazdasági tevékenység, ami 10-15 milliárd forintnyi többletbevételt jelenthet az államkasszának.
A parlament számvevőszéki és költségvetési bizottságának hétfői ülésén az egyik előterjesztő, Ékes József megerősítette, hogy a fordított áfának az érintett termékkörre való bevezetésével 10 milliárd forintos áfabevétellel számoltak, ennek hiányában hagyományos ellenőrzési eszközökkel biztosítják majd, hogy teljesüljön az idei áfabevétel.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A támogatás összege idén egy dolgozóra vetítve éves szinten 37 459 forint. Teljes cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az eddigi 452 mellett újabb 400 mikro- kis és középvállalkozás (kkv) támogatásáról hozott pozitív döntést a... Teljes cikk
Elmaradt a dolgozók június 10-én esedékes májusi bérkifizetése. A munkavállalók demonstrációt is szerveztek a gyöngyöstarjáni üzem előtt. Teljes cikk
- Alkalmi munka: Czomba Sándor szerint nem kizárt némi módosítás 5 hónapja
- Sok munkaadónak okoz nehézséget az idénymunka szigorítása 5 hónapja
- Ekkora fizetésre lehet számítani az agráriumban - Sokat érhet az informatikai tudás 6 hónapja
- 16-18 év közötti fiatalokat vonnának be a mezőgazdasági idénymunkákba 7 hónapja
- Tízezren tüntettek: a kormány "egyszerre döfte hátba és rúgta arcba" a gazdálkodókat 8 hónapja
- Nagy István: többen dolgoznak a magyar agráriumban, mint a rendszerváltozáskor 8 hónapja
- "Egyre inkább presztízs a mezőgazdaságban dolgozni" 11 hónapja
- Pölöskei Gáborné az agráriumban dolgozók képzésének fontosságára hívta fel a figyelmet 11 hónapja
- Információk a nem termelő tájképi elemekről 11 hónapja
- Az egész európai agrárium egyik legkritikusabb kérdése a munkaerő 12 hónapja
- Az agrártárca továbbra is kiáll a hazai méhészek mellett 13 hónapja