Milliárdos munkaerőpiaci program indult Békés vármegyében
A programmal mintegy 1700 álláskereső munkaerőpiaci helyzetén javítanának.
Három és fél milliárd forintos uniós támogatású munkaerőpiaci program indult Békés vármegyében - közölte a vármegyei kormányhivatal közleményben. A 2027 augusztus végéig tartó program a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretéből, az Európai Szociális Alap Plusz társfinanszírozásával valósul meg; addig mintegy 1700 álláskereső munkaerőpiaci helyzetének javítását szeretnék elérni - írták.
A projekt részeként a 30-64 év közötti álláskeresők és inaktívak számára különböző európai uniós vissza nem térítendő támogatások kérelmezhetők, úgy mint bér-, lakhatási- és utazási támogatás, képzéshez és szolgáltatásokhoz kapcsolódó álláskeresést ösztönző juttatás. Kiemelt figyelmet kívánnak fordítani a hátrányos helyzetű álláskeresők fejlesztésére - közölték.
Mint arról beszámoltunk, a hajdú-bihari kormányhivatal 6 milliárd forinttal támogatja a 30 éven felüli álláskeresőket.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A beteget végül stabil állapotban szállították kórházba. Teljes cikk
Az Alvás Világnapja jó alkalom arra, hogy újragondoljuk az éjszakai pihenéshez való viszonyunk. Az alvás az egészség egyik alapköve, mégis egyre... Teljes cikk
A legtöbben egyetértenek abban, hogy a tudománynak teljesen függetlennek kell lennie a politikától. Teljes cikk
- Megette az AI a junior pozíciókat? Mi lesz a pályakezdőkkel? 1 hete
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 1 hete
- Nem dolgozhat, nem dönthet a pénzről – minden ötödik nő érintett lehet az EU-ban 1 hete
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 2 hete
- A jövő munkavállalói már most elveszítik a fókuszt? Megszólaltak az egyetemi oktatók 2 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 2 hete
- Humánia HRS Group: stabil stratégiai partner a 2026-os munkaerőpiaci kihívásokban 2 hete
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 2 hete
- Újraválasztotta elnökét a Felnőttképzők Szövetsége 3 hete
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 3 hete
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 4 hete
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben