Az európaiak fele szerint top probléma a munkanélküliség
A hétfőn közzétett Európaiak 2014 című Eurobarometer-felmérés szerint a polgárok relatív többségének kedvező az unióról alkotott képe, és az emberek egyre optimistábbak az EU gazdasági kilátásait és jövőjét illetően - közölte az Európai Bizottság magyarországi képviselete az MTI-vel.
A felmérés alapján az európaiak relatív többsége (34 százalék) kedvezőnek mondja az EU-ról alkotott képét, míg csak 26 százalék állítja azt, hogy ez a kép kedvezőtlen, ami azt jelenti, hogy tavaly novemberhez képest 3 százalékponttal növekedett az unióról kedvezően gondolkodók köre. A magyarok esetében az arány 37, illetve 20 százalék. Ezzel egyidejűleg növekvő optimizmust mutat a felmérés Európa gazdasági kilátásai és jövője tekintetében - hangsúlyozták. Húsz tagállam lakosainak véleménye szerint a gazdasági helyzet javulni fog országukban a következő 12 hónapban, ami 5 százalékpontos emelkedést jelent a múlt őszi adatokhoz viszonyítva.
Túl vagyunk a nehezén?
A megkérdezettek 44 százaléka - 4 százalékponttal többen, mint tavaly novemberben - úgy véli, hogy a gazdasági válság munkahelyekre gyakorolt hatása már elérte a tetőfokát. Ugyanakkor a munkahelyteremtés továbbra is az egyik legjelentősebb kihívás, mivel a polgárok 49 százaléka szerint a munkanélküliség a legnagyobb probléma. Egy százalékponttal emelkedve már 32 százalék azoknak a polgároknak az aránya, akik bíznak az unióban, és ez az adat továbbra is meghaladja a nemzeti parlamentekbe vetett bizalmat, amely 2 százalékpontos csökkenés után jelenleg 27 százalék. A nemzeti kormányokban a válaszadók 26 százaléka bízik.
Optimistábbak az európaiak
Az európai polgárok több mint fele, azaz 53 százaléka optimista az EU jövőjét illetően. A 2013. őszi 29 százalékhoz képest ma az emberek 37 százaléka van meggyőződve arról, hogy számít a véleménye az unióban. Ez az egyik legnagyobb arányú növekedés ilyen időtartam alatt az elmúlt tíz évben. A felméréshez az EU mind a 28 tagállamában megkerestek polgárokat, összesen 28 ezer 15 éven felüli polgár válaszolt a kérdésekre márciusban.
2014. május 13.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk