kapubanner for mobile

Munkába álló fogyatékosokat támogat az adományvonal

Az értelmi fogyatékosok elhelyezkedését segítő programokra kívánja fordítani a Salva Vita Alapítvány (SVA) azt az összeget, ami adományvonalán gyűlik össze. Telefonálni és adományozni szeptemberben és októberben lehet, a Telekom Adományvonalán a 1788-as számon.

Az alapítvány 1993 óta működik, célja, hogy segítse az értelmi sérültek társadalmi esélyegyenlőségének megvalósulását, egy sokszínű, befogadó társadalomban. Munkatársai 1996-ban dolgozták ki az úgynevezett Munkahelyi Gyakorlat (MHGY) programot - amely a gyakorlatban jól hasznosítható elméleti tudást, valamint a különböző munkahelyeken jól kamatozó integrált szakmai gyakorlati lehetőséget adja meg a speciális szakiskolába járó sérült diákoknak, az évek óta bentlakásos intézetekben élő sérült felnőtteknek, illetve az otthon élő, dolgozni akaró, de a munkavállaláshoz megfelelő tudással, tapasztalattal nem rendelkező sérült felnőtteknek. Az idén a program már 19 iskolában, 2 bentlakásos intézetben működik.

A Nyugat-Európában és Amerikában már sikeresen alkalmazott Támogatott Foglalkoztatás (TF) módszer és gyakorlat hazai módszergazdája és terjesztője is a Salsa Vita Alapítvány. 1996 óta állítanak munkába értelmi sérült személyeket, miután egyénre szabott megoldásokkal felkészítették őket a munkavállalásra. A 2003-ban megkezdett munka eredményeképpen a szolgáltatást már nyolc helyszínen lehet elérni. A TF szolgáltatást nyújtó szervezetek szakmai összefogását, hálózattá szervezését, a módszertani és minőségfejlesztési munkákat is koordinálja a Salva Vita.

Az alapítványnál a 2006-os befektetéseket alapul véve megvizsgálták, hogy a program bevezetésével hosszú távon keletkezik-e a közösség számára azonosítható megtérülés. Egy független szakértő tanulmánya szerint, adott évben, az SVA Támogatott Foglalkoztatás programba befektetett minden 1 forint az elkövetkező 5 év során a helyi, illetve az országos gazdaságnak 4, 77 forint megtérülést eredményez majd.

Az alapítvány szakemberei szeretnék elérni, hogy a piaci vállalkozások vezetésének megváltozzon az értelmi fogyatékos munkavállalókkal kapcsolatos attitűdje ,és nőjön a befogadó munkahelyek száma. A munkára felkészítő programok révén szeretnék elfogadtatni a közvéleménnyel, hogy a megfelelő lehetőségek és támogatás mellett a sérültek - a munkájuk során - önálló egzisztenciát és társadalmi értéket is teremthetnek.

  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Tanulmány: Az AI térnyerése a juttatások csökkentéséhez vezet?

Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV március második felében

A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk

Már elérhetőek az szja-bevallási tervezetek!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk