Munkagödörbe esett egy munkás a Köztársaság téren
Munkagödörbe esett egy munkás kedden délután a Köztársaság téri metróépítkezésen, a férfit tűzoltók hozták fel a mélyből, állapota kielégítő - közölte a fővárosi tűzoltóság szóvivője az MTI-vel. A DBR Metró Projekt Igazgatóság közlése szerint a férfi fél métert esett, valószínűleg bordatörést szenvedett.
Pető Szabolcs, a DBR Metró Projekt Igazgatóság szóvivője közölte: a szerencsétlenül járt férfi a metróépítkezés 17 méter mély munkagödrének alján dolgozott, és egy fél méter magas pallóról lépett le rosszul. Valószínűleg bordatörést szenvedett, ez indokolta a speciális mentést.
A szóvivő elmondása szerint a férfi az esést követően még visszaállt dolgozni, azonban a mellkasában jelentkező szúró fájdalom miatt mentőt hívtak hozzá, és kórházba szállították.
Munkahelyi baleset lévén a kivitelezőt felkeresték a munkavédelmi felügyelőség munkatársai - tette hozzá.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
Egy korábbi rendőrségi dolgozó súlyos fegyelmi eljárás alá került, miután kiderült, hogy furfangos módszerrel szimulálta a folyamatos online... Teljes cikk
- Tragédia egy világsztár koncertjén: halálra zúzott egy munkást a színpad 3 napja
- Munkaidő-vita és sztrájkok bénítják meg a londoni metrót 1 hete
- Halálos munkabaleset a mohácsi híd építkezésén 2 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 1 hónapja
- Lakhatás, bérek, munkabiztonság – aláírásgyűjtést indított a Magyar Szakszervezeti Szövetség 2 hónapja
- Egységes megjelenés, kevesebb gond 2 hónapja
- Miért számít a munkaruha a munkaerő megtartásában? – amit a HR gyakran alulértékel 2 hónapja
- Ilyen egy gondoskodó munkaadó: díjat nyert a HungaroControl 2 hónapja
- Újabb vádak a Gödi Samsung-üzemnél: alvállalkozók dolgozóit is rákkeltő anyag érhette 3 hónapja
- Mérgezett dolgozók, titkos adatgyűjtés: mi történt valójában a gödi Samsungnál? 3 hónapja
- 10 követelés, ami minden dolgozót érint – országos petíció indult a bérek és a munkafeltételek miatt 3 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?