Munkanélküliből milliomos - bemutatkoztak a brit rekordlottózók
Bemutatkoztak kedden minden idők legnagyobb brit lottófőnyereményének nyertesei, akik közül többen már fel is mondtak nem túl jól fizető munkahelyükön.
A 45,5 millió font igencsak jól jött a dél-walesi Newport közelében élő Les Scaddingnek és feleségének, Samanthának. Az 53 éves Scadding, aki gépszerelői szakmával bír, ugyanis majdnem egy éve munkanélküli.
A nyerteseket bemutató keddi sajtóértekezleten elmondta: amikor szombaton bement a helyi Tesco áruházba, hogy megnézze, nem nyert-e valamennyit a két fontért árult lottószelvénnyel, bankszámlája már 68 font mínuszban volt. Már azt gyanúsnak találta, amikor a lottópultnál közölték vele, hogy fel kell hívnia a Camelotot, a nagy-britanniai lottójátékokat működtető céget, mivel ez csak nagyobb nyeremények esetén előírás.
Scadding és felesége otthon, az interneten ellenőrizte a nyereményt. "Ezután volt néhány mókás percünk, amíg végleg le nem esett a tantusz" - fogalmazott kedden a munkanélküliből sokszoros milliomossá vált walesi gépész.
A házaspárnak mindazonáltal szerény igényei vannak, legalábbis a megnyert tízmilliókhoz képest. Samantha, aki egyszemélyes marketingvállalkozását működteti otthonról, kijelentette: most talán "nem kell már annyira taposni a gázpedált ... és lehet egy kicsit lazítani".
Férje a tervekről egyelőre annyit közölt: valószínűleg vesz magának egy Range Rover terepjárót, de elköltözni nem akarnak Dél-Walesből. Az újságírók unszolására azonban még annyit elárult: lehet, hogy egy barbadosi nyaralóval is meglepik magukat.
Scaddingék - hirtelen támadt vagyonuk alapján - olyan hírességeket is megelőznek, mint Sir Michael Caine színész, vagy Sir Cliff Richard popsztár.
A főnyeremény másik 45,5 millió fontján egy elektronikai cég liverpooli telefonos ügyfélszolgálati központjának hét alkalmazottja osztozik. Illetve már csak volt alkalmazottakról van szó, ugyanis a keddi sajtóértekezleten bejelentették: mindannyian közölték főnökeikkel, hogy felmondanak. A fejenkénti 6,5 millió font nyereményt úgysem tudnák sokkal megfejelni, hiszen - mint kiszámították - átlagosan 150 évig kellene dolgozniuk, mire jelenlegi fizetésükkel ennyit összegyűjthetnének...
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Cristiano Ronaldo egy robotkapus ellen tesztelte lövőerejét, miután Mark Rober, a NASA-mérnökből lett YouTube-sztár megépítette a villámgyors,... Teljes cikk
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a "romló munkakörülményeik" és az "elégtelen... Teljes cikk
A különböző forgácsoló szerszámok közül a keményfém fúrók kiemelkednek a tartósságukkal és precizitásukkal. A megfelelő fúró kiválasztása... Teljes cikk
- Ez a a legvonzóbb város a milliomosok számára 2 hónapja
- Nagy Márton a minimálbérről: ha az állam nem avatkozik be, nem lesz megállapodás 2 hónapja
- Brutális szigorítás Nagy-Britanniában: nyelvvizsga nélkül nincs munkavállalás 3 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 3 hónapja
- A brit vezetők jobban bíznak az AI-ügynökökben, mint a fiatalabb dolgozókban 3 hónapja
- Matek a minimálbérről: „a 13 százalékos emelésnek kicsi a lehetősége” 3 hónapja
- "Nagyratörő" brit–EU megállapodás készül a fiatalok szabad munkavállalásáról 4 hónapja
- "Ennek is örülni kell" - kiderült, mennyivel emelkedik a minimálbér 4 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 4 hónapja
- Milliárdos programokkal és adócsökkentéssel védi meg a kormány a magyar munkahelyeket 5 hónapja
- Új vezető a BME InnoLab Zrt. élén 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa