Munkanélkülieket képeznének ápolóknak
Munkanélkülieket képeznének ápolóknak a salgótarjáni megyei kórházba, mert a következő években olyan mértékű munkaerőhiány várható, ami veszélyeztetné az ellátást; az átképzésre az egészségügyi szakközépiskola ad be pályázatot a regionális munkaügyi központhoz - mondta a város polgármestere a közgyűlés keddi ülésén.
A munkanélküliek iskolarendszeren kívüli képzése akkor kezdődik el, ha az Észak-Magyarországi Regionális Munkaügyi Központ száz százalékban támogatja a programot - tette hozzá.
Az önkormányzattól a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház kért ez ügyben segítséget.
Bercsényi Lajos, a súlyponti kórház főigazgatója a közgyűlésen elmondta: 47 olyan ápoló van, aki 2009 és 2012 között éri el a nyugdíjkorhatárt, őket pótolni kell.
Kitért arra is, hogy Magyarországon kiváló az egészségügyi oktatás, de a pályaelhagyás, a külföldi munkavállalás és az intézményváltás miatt komoly munkaerőhiány léphet fel a salgótarjáni, évi 23 ezer fekvőbeteget ellátó kórházban is.
Hozzátette: más, magasabb volumenű intézmények többet tudnak fizetni a kötelező bértáblánál, erre a nógrádi megyeszékhelyen azonban nincs lehetőség.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
Egy korábbi rendőrségi dolgozó súlyos fegyelmi eljárás alá került, miután kiderült, hogy furfangos módszerrel szimulálta a folyamatos online... Teljes cikk
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jövőben akár... Teljes cikk
- Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége: a kapacitáshiány miatt a legsúlyosabb esetek is feltorlódhatnak 6 napja
- Toborzási rémálom fenyeget: csak a cégek negyede készült fel erre 1 hete
- Munkaerőhiányra válasz? Több százezer bevándorló kaphat munkavállalási engedélyt 2 hete
- Kulcsszerepe lesz a vállalatoknak az egészségfinanszírozásban 3 hete
- Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet 3 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 3 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 3 hete
- Bölcsességfog eltávolítás: hiedelmek és valóság 4 hete
- A dolgozók diktálnak? Így változik meg a balatoni munkaerőpiac 1 hónapja
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 1 hónapja
- Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás 1 hónapja


Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?