Négymillió forintra emelkedik a médiahatóság elnökének fizetése
A 24.hu értesülései szerint megháromszorozzák Karas Mónika fizetését, így a jelenlegi 1,3 millió forint helyett ezután 4 millió forintot vihet haza.
A médiahatóság elnöke eddig miniszteri illetményre volt jogosult. Karas Monika legutóbbi, 2018-as vagyonnyilatkozatában még 1 millió 296 ezer forintos fizetés szerepelt, vagyis bére több mint a háromszorosára nőhet augusztus 1-jétől. Ennek oka, hogy a jövőben a jegybankelnök Matolcsy György havi ötmillió forintos fizetésének 80 százaléka jár neki az Országgyűlés előtt lévő módosító javaslat szerint.
Az elnök a fizetésen túl miniszteri juttatásokra jogosult pl. hivatali lakás, gépkocsihasználat. Karas Monika a médiatanács elnökeként további 400 ezer forint tiszteletdíjra számíthat, a médiatanács tagjai pedigfejenként havi 1,6 millió forintra.
A médiahatóság főigazgatójának, Aranyosné Börcs Jankának is emelkedik a jövedelme, augusztustól havi 2,4 millió forintot vihet haza.
Fotó: nmhh.hu
24.hu
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A NAV munkatársai számos helyszínen ellenőriznek, többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint egy év alatt jelentősen megfordult a munkavállalók véleménye a mesterséges intelligenciáról. Teljes cikk
Évente félmillióan felejtenek el nyilatkozni a munkáltatójuknak az adókedvezményükről. Ettől az összegtől természetesen nem esnek el az... Teljes cikk
- Nyelvoktatás, te drága!? 2 hete
- Durvább, mint hittük: ennyit keres valójában egy magyar rendőr 2026-ban 3 hete
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 4 hete
- "Tarthatatlan a helyzet" – azonnali béremelést követelnek a kulturális dolgozók 1 hónapja
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 1 hónapja
- Ekkora béremelést kap idén a spanyol király 1 hónapja
- A legjobban fizető szakma Magyarországon: így kerülhetsz be, akár diploma nélkül 1 hónapja
- Határidők, adatok, szankciók – a cégek legnagyobb félelmei a bértranszparenciában 1 hónapja
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 2 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Futárként keres pénzt az év magyar sorozatszínésze 2 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben