Nehezebb lesz Angliában állást találni a magyaroknak
A brit munkaerőpiacon nehéz időszak várható. A munkanélküliek száma a mostani kétmillióról 2010-re hárommillióra emelkedhet. Aki megtarthatja állását, annak bérbefagyasztással vagy bércsökkenéssel kell számolnia. A Magyarországról Angliába készülőknek is nehezebb lesz állást találnia.
Minden harmadik cég munkaidőt rövidítene
A Brit Kamarai Szövetség gyorsfelmérése szerint a brit vállalatok 30 százaléka tervezi a munkaidő rövidítését. A The Sunday Times című vezető vasárnapi konzervatív brit lap saját vizsgálata alapján azt írta: a bérbefagyasztások szinte mindenkit érintenek, értelmiségieket, vállalatvezetőket ugyanúgy, mint alacsonyabb képzettségű vagy beosztású dolgozókat.
A buszsofőrök bére nem emelkedik
A National Express, a távolsági buszjáratokat üzemeltető és vasúti szolgáltatást is nyújtó legnagyobb brit vállalat csaknem 17 ezer alkalmazottjával közölte, hogy bérüket erre az évre befagyasztja. A British Airways, a legnagyobb brit légitársaság a múlt héten kezdett tárgyalásokat a szakszervezetekkel teljes, 42 ezer főt számláló alkalmazotti gárdájának bérbefagyasztásáról.
Hárommillió felett tetőzik a munkanélküliség
A súlyosan recessziós környezetben a szervezet a munkanélküliség gyors növekedését is várja. Az előrejelzés szerint az állástalanok száma 2010 második negyedében tetőzik valamivel 3 millió felett; ez 9,6 százalékos munkanélküliségi aránynak felelne meg. A brit statisztikai hivatal nemrég közölte, hogy 2008 utolsó negyedében 1,97 millióra - a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) szabványai alapján számolva 6,3 százalékra - emelkedett a hivatalosan bejegyzett állástalanok száma. Nagy-Britanniában 1998 óta nem mértek ilyen arányú munkanélküliséget.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Több tízezer utas számára okozott fennakadásokat csütörtökön a légiirányítók sztrájkja Franciaországban. A munkabeszüntetés várhatóan... Teljes cikk
A munkavállalók azt mondták, hogy szükségük van extra pénzre a megélhetési költségek és az adósságok fedezésére, valamint pénzügyi biztonságra és rugalmasságra. Teljes cikk
Az Európai Bizottság ambiciózus tervet jelentett be, amely 2040-re 90 százalékkal csökkentené az üvegházhatású gázok kibocsátását, ezzel... Teljes cikk
- Új HR igazgató a Process Solutions-nél 3 hete
- AI-szakértők és orvosok előnyben, másoknak szigor: jön az új bevándorlási rend 2 hónapja
- Mi a leggyakoribb felmondási ok és miért nem meri kimondani senki? 2 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 3 hónapja
- A britek 78%-a aggódik a megélhetése miatt, de nem merik elmondani munkaadójuknak 3 hónapja
- Több tízezer autóipari munkahely megszűnését okozhatják az amerikai importvámok 3 hónapja
- Nagy Márton: idén nem lesz szükség a bérmegállapodás újratárgyalására 3 hónapja
- Álláskeresési járadék 4 hónapja
- Bejelentették, mekkora lesz a nyugdíjkompenzáció és mikor érkezik 4 hónapja
- Az isztambuli Nagy Bazár: a kereskedelem ókori csodája 4 hónapja
- Rosszat sejtetnek a brit munkaerőpiaci folyamatok 4 hónapja