Nem a vasárnapi kereskedelmi tilalomra
Egyeztetett tegnap a nemzetgazdasági tárca a legfontosabb szakmai szervezetekkel a vasárnapi kereskedelmi tilalomról. A résztvevők többsége a munkahelyeket és a kereskedelmi forgalmat féltve nem támogatja a korlátozást - olvasható a Világgazdaságban.
Úgy számolnak, csak a kereskedelemben húszezer ember munkája válna feleslegessé, amiben nincsenek benne például a biztonsági őrök, a takarítók és a többi, kapcsolódó szolgáltatást végző dolgozó.
Jövő héten újra egyeztetnek a felek.
Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) nem vett ugyan részt az egyeztetésen, de a szervezetnél úgy vélik, a döntés rájuk nézve is komoly kihatással lehet.
Elutasítja a vasárnapi zárva tartást a szakszervezetek többsége is. Sáling József, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete elnöke kifejtette: 60 ezer munkavállalót érintene ez a kormányzati elképzelés. Közülük 12 ezer szakszervezeti tag, akiknek a vasárnapi pótlék nagyon hiányozna, és félő az is, hogy a munkahelyük kerülne veszélybe - mondta Sáling József.
Világgazdaság
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk
A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 4 napja
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 5 napja
- Work-life balance 1 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 1 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 2 hete
- Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től 2 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 2 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 3 hete
- AI miatti leépítések: ezek a cégek csökkentik a létszámot – akad egy kivétel is 3 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 4 hete
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 4 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?