Megjelent: 15 éve

"Nem lesz mészárszék, nem lesz filézés" a közmédiánál

Egy közös munkáltatója lesz a köztévéknél és a közrádiónál dolgozóknak - derült ki azokon a tájékoztatókon, amelyeket hétfőn délben tartottak az intézményeknél - írja az Origo. Az intézményvezetők szerint nem lesz elbocsátás, a LIGA ennek ellenkezőjétől tart.

Hétfőn délben egy időben tartottak tájékoztatást a Magyar Televízió, a Magyar Rádió, a Duna Tv és az MTI vezérigazgatói az intézmények munkatársainak a várható változásokról.

Jónás István vezérigazgató azzal üdvözölte a Rádió Márványtermében összegyűlt munkatársakat, hogy a közmédia átalakítása a minőségi ugrás lehetőségét kínálja: a közmédia megőrzi az eddigi minőséget, de vége az átláthatatlan finanszírozás korszakának. A vezérigazgató szerint jövőre 15 milliárd forinttal több jut a közmédiára. "Nem lesz mészárszék, nem lesz filézés", ígérte Jónás, aki szerint minden marad a régiben, csak a dolgozók munkáltatója lesz más. A bejelentés után a rádió vezérigazgatója nem válaszolt a munkatársak kérdéseire.

A Magyar Rádió belső levelezőrendszeréből kikerült levél szerint egy októberben elfogadott országgyűlési határozat alapján a közmédia vagyonelemeinek meghatározott köre 2011. január 1-jével a Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alap (Alap) kezelésébe kerül. A vagyon átadásával párhuzamosan a Magyar Rádió Zrt. jelenlegi munkavállalói többségének 2011. január 1-jétől az Alap lesz az új foglalkoztatója.

A Magyar Televíziónál ugyanezt jelentette be a munkatársaknak Medveczky Balázs vezérigazgató. Medveczky elmondta, hogy mindenkit változtatlan munkaszerződéssel átvesznek, senkit nem rúgnak ki, és a kollektív szerződés is még egy évig érvényben marad. A vezérigazgató szerint jövő szeptemberre lesz kész az MTV új műsorstruktúrája.

A Népszabadság múlt heti cikkében írt átszervezésről portálunk már beszámolt:a lap szerint az átalakítás lényege, hogy a Magyar Rádióban, az MTV-ben és a Duna Tv-ben a vezérigazgatóval együtt 49 dolgozó maradna, míg a többi, közel 3000 dolgozó pedig átkerül a Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alaphoz. A Népszabadság szerint egyedül az MTI-nél maradhatnak többen - a tervek szerint 100-150-en -, mivel a hírügynökséghez tartozik jövő évtől az összes közszolgálati médium hírgyártása.

Sajtóközlemény adott ki a LIGA

Egy a portálunkhoz eljuttatott sajtóközlemény szerint a LIGA Szakszervezetek szolidaritását fejezi ki a közszolgálati média
munkavállalóival, akik a kormány hírgyártás központosítási szándékának esnek áldozatul.

"A Magyar Televízió, a Magyar Rádió, a Duna Televízió
és a Magyar Távirati Iroda összevonása lehet, hogy megtakarítással jár a költségvetésben, de az munkahelyek százainak megszűnésével jár és a sokszínű és pártatlan tudósítás rovására megy." - olvasható a közleményben. A LIGA Szakszervezetek éppen ezért nem támogatja a közszolgálati média ilyen jellegű összevonását, sem pedig központosított és politikailag ellenőrzött működtetését.

Origo/Népszabadság
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Mire költik a fiatalok a munkáshitelt ?

A fiatalok elsősorban nagyobb egyszeri kiadásokra használják a munkáshitelt a K&H tapasztalatai szerint. Teljes cikk

Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk