Nincs elég rendőr: visszacsábítanák a pályaelhagyókat
Nincs háromezer frissen végzett rendőr, pedig az új kormány ennyivel növelné a létszámot. Így a megoldás a pályaelhagyók visszacsábítása lehet, ehhez azonban jelentős fizetésemelés szükséges - nyilatkozta a Magyar Rádiónak a Magyar Tudományos Akadémia rendészettudományi bizottságának elnöke.
Finszter hozzátette: vissza lehetne csábítani a pályaelhagyókat, ehhez azonban jelentős, legalább ötvenszázalékos fizetésemelés szükséges.
Magyar Rádió
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A NAV munkatársai számos helyszínen ellenőriznek, többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint egy év alatt jelentősen megfordult a munkavállalók véleménye a mesterséges intelligenciáról. Teljes cikk
Évente félmillióan felejtenek el nyilatkozni a munkáltatójuknak az adókedvezményükről. Ettől az összegtől természetesen nem esnek el az... Teljes cikk
- Reflektorfénybe kerülnek a képzők: új szakmai díjat indít a HR Portal 5 napja
- Nyugodjon békében az önéletrajz? Már nem így választanak a cégek 5 napja
- Felvételi rekord 2026: ezt a 10 szakot rohamozzák a legtöbben 6 napja
- LinkedIn: álomállásból kiberveszély? Így csalnak a toborzók 7 napja
- Két cégnél is nagy növekedés, az Aldinál egy éve csökken a létszám 2 hete
- Hiába az AI és a pöpec rendszer: zsákutca a munkaerő-felvétel, ha ez hiányzik 2 hete
- A titkos fegyver, ami átalakítja a toborzást: ismerd meg az ATS-t 2 hete
- Nyelvoktatás, te drága!? 2 hete
- AI eszközök a vállalati nyelvtanulásban: versenytársak vagy szövetségesek? 3 hete
- Ennél a cégnél a HR-es, a jogász és a pénzügyes is AI-fejlesztő - ez a jövő? 3 hete
- Durvább, mint hittük: ennyit keres valójában egy magyar rendőr 2026-ban 3 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben