Nőtt a munkanélküliség Németországban
Németországban ebben a hónapban tovább nőtt a munkanélküliség, ráadásul a növekedés februári lassulása után ismét gyorsabban. Szezonális kiigazítással 69 ezerrel nőtt az állástalanok száma, miután februárban 50 ezerrel emelkedett, közölték a német munkaügyi hivatalban kedden.
Februárban 39,812 millióan voltak állásban Németországban, 14 ezerrel kevesebben, mint januárban, de 31 ezerrel, 0,1 százalékkal többen, mint tavaly februárban. Januárban 704 ezerrel, az előző hónaphoz képest 1,7 százalékkal csökkent a foglalkoztatottak száma. Tavaly egészen őszig viszonylag gyorsan nőtt a foglalkoztatás, minden hónapban legalább 1,5 százalékkal nagyobb volt, mint egy évvel korábban. Ősztől azonban csökkenés kezdődött hónapról hónapra, és mostanra már majdnem visszaesett a tavaly év eleji szintre.
MTI/Magyar Nemzet
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 4 hete
- Ez már "figyelmeztető jel" - repedezik a magyar munkaerőpiac? 1 hónapja
- Megjöttek a KSH friss adatai, ekkora volt a munkanélküliek száma 2025 áprilisában 1 hónapja
- Rekordszinten dolgozik Európa népe – melyik ország húzza le az átlagot? 2 hónapja
- A munkanélküliek száma hazánkban korcsoportonként - grafikon 2 hónapja
- Történelmi mélyponton stagnált a munkanélküliség az OECD-ben 2 hónapja
- A valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség ebben a vármegyében 3 hónapja
- A munkanélküliek számának alakulása 2020 és 2024 között hazánkban 3 hónapja
- Mutatjuk, hogy változott a munkanélküliség az EU-ban és az euróövezetben 3 hónapja
- Megérkeztek a KSH friss adatai: 4,5 százalék volt a munkanélküliségi ráta 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta változása vármegyénként az elmúlt egy évben - grafikon 3 hónapja