Nyugdíj: aggódunk, de nem takarékoskodunk
A magyarok 74 százaléka fél, hogy nem lesz elég nyugdíja a megélhetéshez, ennek ellenére mindössze 27 százalékuk tesz félre rendszeresen idős korára - írja a Világgazdaság.
Huba Eörs, az IFUA vezető partnere a magyarországi biztosítási piac kapcsán kiemelte: a felnőtt lakosság több mint 62 százaléka rendelkezik valamilyen biztosítással, közülük 64 százalék csak egy céggel áll kapcsolatban. Biztosítóválasztás esetén leginkább az árak és a stabil pénzügyi háttér (56 százalék) számítanak, azonban ettől nem sokkal marad el a munkatársak szakértelme 52 százalékos aránnyal - áll a Világgazdaságban.
Az öngondoskodás terén még van mit tanulnunk: a megkérdezett magyarok 74 százaléka aggódik amiatt, hogy a nyugdíja nem lesz elég a megélhetéshez, ennek ellenére mindössze 27 százalékuk tesz félre rendszeresen idős korára. Nemzetközi adatok azt mutatják, hogy a németek és az osztrákok kevésbé aggódnak - 63, illetve 58 százalékuk -, és többet takarékoskodnak (a németek 61, az osztrákok 34 százaléka tesz félre).
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 2 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 2 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 2 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 2 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 3 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 3 hete
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 4 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 4 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 4 hete
- Jobb óvatosnak lenni a tengerparton is 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 1 hónapja