Ők a legmobilisabb munkavállalók
Élen járnak a lengyelek a munkaerő-piaci mobilitás terén, mert több mint felük új munkáért elhagyná lakhelyét, és a munkahely keresése szempontjából is aktívabbak az átlagnál - derül ki a Randstad humánerőforrás-szolgáltató cég legújabb felméréséből.
Agnieszka Bulik, a lengyelországi Randstad ügyvivői testületének tagja szerint a mobilitási kézséget a lengyelekben gyakran külső tényezők váltják ki. Lengyelországban a megkérdezettek 14 százaléka saját döntése alapján távozik munkahelyéről, míg más országokban az alkalmazottak 29 százaléka tesz így. A 2011-es év második felében minden ötödik lengyel megkérdezett a gyakorlatban is megváltoztatta munkahelyét. Ennek oka 34 százalékuk esetében a vállalati átszervezés, azaz elbocsátás volt. Az elemzésből az is kitűnik, hogy nőtt azoknak a száma, akik azért távoztak, mert nem voltak elégedettek munkáltatójukkal (21 százalék). A lap szerint annak ellenére, hogy háromból két lengyel elégedett a jelenlegi munkájával, az elégedetlenek száma gyorsabban nő, mint más országokban.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az Egyesült Királyságban a cégek több mint fele jelenleg AI-be fektet be a HR átalakítása érdekében. Teljes cikk
Az óvodákban szinte kizárólag nők dolgoznak – derül ki az Eurostat friss adataiból. 2023-ban az Európai Unióban az óvodai nevelésben dolgozó... Teljes cikk
Az Európai Unióban a 15-29 éves fiatalok 5,8 százaléka él súlyos anyagi és társadalmi nélkülözésben, ez az arány valamivel alacsonyabb, mint a... Teljes cikk
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 6 napja
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 7 napja
- Munkaerőhiány? Itt a rejtett 400 ezres tartalék - digitális, rugalmas, elérhető 7 napja
- "Három állás kell, hogy túléljek!" – hová vezet hosszú távon az új munkahelyi valóság? 1 hete
- Egyre többen vannak, akik a szabadságuk alatt sem tudnak elszakadni a munkától 2 hete
- Rövidítene a munkanapokon két közép-európai ország - forradalmi lépés vagy gazdasági öngól? 3 hete
- A vezetők rejtett fegyvere: így alakítják át a munkahelyeket a túlélésért 3 hete
- Le kell szögezni: az irodai kultúra, ahogy eddig ismertük, halott 1 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 1 hónapja
- Ennyien dolgoznak hétvégente is az EU-ban – a magyarok inkább pihennek? 2 hónapja
- Itt van május 1-je: mit is ünneplünk ma pontosan? 2 hónapja