Országos rendezvénysorozat a rugalmas foglalkoztatásról
A 2009. december 15-én Veszprémben és 17-én Zalaegerszegen megrendezett tájékoztató fórumokkal elindult az az országos rendezvénysorozat, amelynek célja, hogy minden régióban tájékoztatást nyújtson a kis- és középvállalkozások számára a rugalmas foglalkoztatási formák szervezeti és gazdasági előnyeiről.
Az ingyenes, helyi rendezvényeken a munkaadók egyrészt tájékozódhatnak a régió munkaerő-piaci folyamatairól, a projekt céljairól, továbbá megismerkedhetnek a rugalmas foglalkoztatáshoz kapcsolódó szervezetfejlesztési módszerekkel és a bevezetéshez kapcsolódó konkrét lépésekkel is.
A 2009. december 15-i veszprémi és a 17-i zalaegerszegi rendezvényeken a regionális munkaügyi kérdéseken és a projekt bemutatásán túl a munkaadók előadásokat hallhattak a rugalmas foglalkoztatási formák jellemzőiről, a kapcsolódó munkakörökről, az új típusú szervezetvezetési módszerekről, a rugalmas foglalkoztatás bevezetésének gyakorlati lépéseiről, valamint a szervezetfejlesztésekhez igénybe vehető támogatásokról is.
A munkaadók mindezen témákról közvetlenül a projekt kivitelezéséért felelős Telework Budapest Konzorcium szervezetfejlesztési és foglalkoztatási szakértőitől, valamint a regionális munkaügyi központok és a helyi munkaügyi kirendeltségek vezetőitől kaphattak tájékoztatást.
A Budapest Telework Konzorcium rendezvényigazgatója, Hajdók Dávid így összegezte az eddigi rendezvények tapasztalatait:
"A megjelent, összesen több mint négyezer munkahelyet képviselő kis- és középvállalkozás vezetője nagy érdeklődéssel fogadta az elhangzott szervezetfejlesztési tanácsokat és a támogatási lehetőségekről szóló tájékoztatót. A jelenlegi gazdasági helyzetben a munkaadók minden eddiginél jobban törekszenek a hatékonyságra és a versenyképesség növelésére. Úgy tapasztaljuk, hogy a munkaadók felismerték, hogy mindezek a rugalmas foglalkoztatási formák bevezetésével fokozhatóak."
A tájékoztatókon felmerülő egyedi kérdéseket a konzorcium által fenntartott tanácsadó központ szakemberei cégre szabottan válaszolják meg.
A tanácsadó központ a www.rugalmas.hu portálon, a [email protected] e-mail címen, valamint a 06-20-322-8888-as telefonszámon érhető el.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Van olyan ország az EU-n belül, ahol több mint négyszer magasabb minimálbérrel számolhatnak a dolgozók, mint más tagországokban. Teljes cikk
A NAV ellenőrei számos helyszínen vizsgálják majd többek között az alkalmazottak bejelentését is. Teljes cikk
Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk
- Home office a börtönből? Rabok dolgoznak távmunkában techcégeknek 2 hete
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 2 hete
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 2 hete
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 3 hete
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 3 hete
- Ki mennyit van az irodában? Már automatikusan jelölik a „gyanús” dolgozókat 3 hete
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 1 hónapja
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 1 hónapja
- Sales Representative 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 1 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben