Osztrák Államvasút: lefejezve
A hatalmas pénzügyi veszteségeket okozása, valamint nehezen magyarázható családi ügyletek miatt távozik az Osztrák Államvasút (ÖBB) vezérigazgatója. A szakszervezetek igyekezete úgy tűnik nem elegendő, Martin Huber alighanem zsebre rakhatja hatalmas végkielégítését - értesült a Népszabadság.
A volt vezérigazgató 2004-ben került a holding élére, s szerződése 2009-ben járna le. A vezérigazgató számlájára több dolog is írható: egyebek között a hatalmas veszteségeket okozó rossz részvénybefektetés ügye. Az eddigi ismeretek szerint a veszteség 612 millió euró. Ám menesztésének végső oka nem ez, hanem egy családi ingatlanügylet. Felesége - és a feltételezések szerint vagyonkezelő közbeiktatásával ő maga - ötmillió euróért vásárolt lakásokat egy bécsi palotában, hogy aztán alig néhány hét elteltével tizenegymillióért adja tovább őket. A tranzakció szépséghibája, hogy a vevő az ÖBB egyik igen fontos partnere, amely éppen a most épülő központi pályaudvar egyik kivitelezője - áll a Népszabadságban. A cég ezzel egy időben előnyös feltételekkel jutott az új központi pályaudvarnál egy óriási ingatlan tulajdonjogához az ÖBB-től. Huber tagadja a két ügylet közötti összefüggést, valamint azt is, hogy a belvárosi ingatlanok megvásárlásához köze lenne - mondja.
A hírek szerint a közeljövőben az államvasút más vezetői is távoznak. Köztük Gustav Poschalko, az ÖBB teher- és személyszállításért felelős jelenlegi igazgatója. Az is kérdéses, hogy a holding pénzügyi igazgatója, Erich Söllinger helyén nem történik-e változás. A menesztését sürgetők teljesen mindegy, tudott-e időben a részvényvásárlásról. Ha tudott, azért kell mennie, ha nem, akkor pedig azért kell távoznia.
A vezérigazgató utóda egyelőre az 59 éves Peter Klugar lesz, aki csak 2007 végén került be az igazgatóságba, ám évtizedek óta az ÖBB-nél dolgozik.
Népszabadság
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Indotek Investments Alapkezelő Zrt. vezérigazgatói pozícióját Nádasdy Bence tölti be február 19-től; új megbízása mellett a szakember... Teljes cikk
Németh Kornél távozása 2026 második felében várható. Teljes cikk
2026. március 1-jétől új országigazgató irányítja a JYSK magyarországi működését: Szűcs Tamás veszi át a pozíciót Szimeiszter Sándortól,... Teljes cikk
- Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V. 1 hónapja
- Lenyűgöző panorámaképek: a legszebb szelfi helyek Bad Kleinkirchheim környékén 2 hónapja
- Csak minden tizedik vállalat nyer az AI-val – mégsem mindegy, ki hol tart 2 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 2 hónapja
- 14. havi fizetés és stabil élet: ezekre a magyar szakemberekre vadászik Ausztria 3 hónapja
- Ez a cég veszi át a Hervist: több száz hazai munkavállaló kerül új kézbe 4 hónapja
- Hogyan támogassuk a gyászoló kollégát a munkahelyen? 5 hónapja
- Ez a következő három év legnagyobb kihívása a pénzügyi vezetők szerint 6 hónapja
- Nyugdíjügyek határok nélkül: közös tanácsadás Ausztriában dolgozóknak 8 hónapja
- A magyarok harmada hónapról hónapra él – főleg az idősek vannak bajban 8 hónapja
- Pénzügyi wellbeing a munkahelyen: juttatás helyett valódi támogatás 8 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben