Parlagon hever a fogyatékkal élők tudása
A "Március a fogyatékkal élő nőké" című konferenciát idén immáron harmadik alkalommal rendezte meg a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség. A március 27-i rendezvény célja, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv példaértékű konstrukcióit, projektjeit bemutassa, amelyek révén a civil - vállalati - kormányzati együttműködés lehetővé teszi a munkaerőpiac kibővítését.
A lisszaboni stratégia meghirdetése óta 12, 5 millió munkahellyel bővült Európa munkaerőpiaca, és ebből 7, 5 millió munkahely jutott a nőknek. Ám nem elég hangsúlyozni a mennyiséget, minőségi javításra is törekedni kell. Gurmai Zita beszéde zárásaként újra kihangsúlyozta, hogy mindent meg kell tenni közösségi és nemzeti szinten egyaránt annak érdekében, hogy támogassuk a hátrányos helyzetű csoportok, főként a fogyatékkal élők, nők, hátrányos helyzetben nevelkedő gyermekek, kisebbségek esélyeinek javítását. Egy toleránsabb és befogadóbb európai társadalomra van szükség, hiszen már a fogyatékossággal élők száma is eléri az Európai Unió lakosságának 10 százalékát. Integrálásukban nagy felelősség hárul az egészségesek közösségére, akiket egy átfogó tájékoztatás útján kell felkészíteni erre - tette hozzá az európai parlamenti képviselő.
Országos Sajtószolgálat
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Dr. Farkas András szerint a választások után egy új nyugdíjemelési eljárás bevezetése jelenthet megoldást a nyugdíjasok helyzetére. Teljes cikk
Az adóellenőrök több helyszínen is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon, Magyarországon az érettségizettek... Teljes cikk
- KSH: 66 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 2 hete
- A súlyosan korlátozottak foglalkozásai nemek szerint - grafikon 2 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 2 hete
- A súlyosan korlátozott dolgozók foglalkozásai a korlátozottság területe szerint - grafikon 2 hete
- Nyugodjon békében az önéletrajz? Már nem így választanak a cégek 3 hete
- Felvételi rekord 2026: ezt a 10 szakot rohamozzák a legtöbben 3 hete
- Így alakult a a munkanélküliség az OECD országaiban 3 hete
- Hogyan találnak rád a megfelelő jelöltek? 1 hónapja
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 1 hónapja
- Megette az AI a junior pozíciókat? Mi lesz a pályakezdőkkel? 1 hónapja
- Nem dolgozhat, nem dönthet a pénzről – minden ötödik nő érintett lehet az EU-ban 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?