Rekord alacsony a szlovák munkanélküliség
Augusztusban 7,36 százalékra, rekord alacsony szintre csökkent a munkanélküliség Szlovákiában - közölte csütörtökön a munkaügyi minisztérium.
A minisztérium illetékesei szeptemberre stagnálást várnak, azt követően pedig a foglalkoztatási helyzet további lassú javulására számítanak. Az eurózóna 16. tagországává váló Szlovákia számára az egyik legnagyobb gondot a tartós munkanélküliség jelenti, a munkanélküliek 49 százaléka ugyanis hosszabb időn át sem talál munkát.
Öt évvel ezelőtt a munkanélküliség a 20 százalék körüli szinten mozgott, azóta azonban fokozatosan javult a helyzet, miután a hatalmat 2006-ban elvesztő jobbközép kormány felszámolta a jóléti rendszer visszaélésekre lehetőséget adó rendelkezéseit. Hozzájárultak a külföldi működőtőke-beruházások, köztük a PSA Peugeot Citroen, vagy a Kia Motors beruházása is a munkanélküliségi ráta csökkenéséhez.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Jelentősen csökkent a vállalat bevétele 2025-ben. Teljes cikk
A munkaadók háromnegyede úgy érzi, felelősségük az alkalmazottak rugalmasságának támogatása, de csak a dolgozók kevesebb mint fele várja ezt el a... Teljes cikk
Egy friss kutatás eredményei szerint a vállalatoknak többféle bejelentési lehetőséget kellene biztosítaniuk a dolgozóiknak, hogy a számukra... Teljes cikk
- Fogy a dolgozó Magyarország: újabb tízezrekkel kevesebben a munkaerőpiacon 4 hete
- Dolgoznak – de nincs munkájuk: így terjednek a kamuirodák 2 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 4 hónapja
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 5 hónapja
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 5 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 6 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 6 hónapja
- Így változott a munkanélküliség Csehországban 6 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 6 hónapja
- Magyar vagy szlovák fizetés - hol keresnek többet 2025-ben? 6 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben