Rekordveszteséget ért el a híres magyar porcelángyár
Története egyik legnehezebb évét zárta tavaly a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt., a 2011-es mérlegadatok alapján a társaság nettó árbevétele az előző évhez képest több mint 300 millió forinttal, 838 millió forintra csökkent, üzemi eredménye pedig 226 millió forint veszteséget mutat - írja a Napi Gazdaság.
Napi Gazdaság
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 5 hónapja
- Sztrájkolnak az autóbuszok vezetői Pécsen 7 hónapja
- Fejleszt a BAT - 450 új munkahely létesül a Dél-Dunántúlon 9 hónapja
- Növekvő HR-igények: regionális központtá fejleszti pécsi irodáját a Prohuman 2 éve
- Nincs megállapodás, kedden is folytatják a sztrájkot a buszsofőrök 2 éve
- Mától ismét sztrájkolnak a buszsofőrök 2 éve
- Pécsett a hétfői járatok közel harmada kimaradhat a sztrájk miatt 2 éve
- Sztrájkot hirdetett a pécsi buszvállalatnál az egyik szakszervezet vasárnapra és hétfőre 2 éve
- Pécs mellé is akkumulátorgyárakat építenek? 3 éve
- Pécsen adták át a japán Seiren csoport első európai gyáregységét 3 éve
- Tüntetést szerveznek a pécsi egészségügyi szakdolgozók 3 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig