Segély helyett a munkára biztosít forrást az SZMM
A tervek szerint az "Út a munkához program" keretében jövőre fele-fele arányban jut pénz rendszeres szociális segélyre, illetve a foglalkoztatás ösztönzésére - jelentette ki Szűcs Erika kedden Egerben.
Ugyanakkor az ország egész területén egy év járulékmentesség jár majd azoknak a munkáltatóknak, amelyek regisztrált álláskeresőt vesznek fel és vállalják a kedvezményezett időszakon túl a foglalkoztatásukat plusz egy évre - ismertette a program elemeit a miniszter. Mindezeken túl elengedhetetlen a közfoglalkoztatás bővítése is; ebben a helyzetben arra bíztatják az önkormányzatokat, hogy készítsenek helyi, illetve kistérségi szinten közfoglalkoztatási terveket, amelyeket ki lehet egészíteni a helyi vállalkozások igényeivel is. Ez annál is inkább tág lehetőséget nyújt a foglalkoztatás bővítésére, mert az önkormányzati törvény számtalan feladatot utal a településekhez. Egyben a rendszer hozzájárulhat a gazdaság kifehérítéséhez is - sorolta az érveket a politikus.
Szűcs Erika szerint mindez azért szükséges, mert az egyik legfontosabb nemzeti közügy a foglalkoztatás bővítése, ami közös társadalmi feladat és felelősség is egyben. Ugyanakkor a jelenlegi viszonyok megváltoztatása csak a köz és a versenyszféra, illetve a társadalom valamennyi szereplőjének, összefogásával érhető el - mondta a miniszter.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Dr. Farkas András szerint a választások után egy új nyugdíjemelési eljárás bevezetése jelenthet megoldást a nyugdíjasok helyzetére. Teljes cikk
Az adóellenőrök több helyszínen is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon, Magyarországon az érettségizettek... Teljes cikk
- Szociális segélyek, járadékok 3 hete
- Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres 4 hete
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 4 hete
- Így áll most a munkanélküliség Európában – a fiatalok helyzete továbbra is nehéz 1 hónapja
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 1 hónapja
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 1 hónapja
- Ők adják a munkát a nyugdíjasoknak: itt a lista a legnagyobb szövetkezetekről 2 hónapja
- Viszlát fluktuáció: stabilitást hoznak a magyar iparba a fülöp-szigeteki munkavállalók 2 hónapja
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 2 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hónapja
- Több napot dolgozhatnak az idénymunkások 2026-tól – változnak az EFO-szabályok 2 hónapja


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?