Sport coach segít a "harcosoknak"
Sport coach team segíti a jövőben a Magyar Kempo Szövetség munkáját - olvasható a portálunkhoz érkezett közleményben. A mentális felkészítés legalább annyira fontos, mint a fizikai - ezt vallja Ilyés Gyula, aki számos olimpikonnal dolgozott már együtt.
"Fontos, hogy továbbra is a világelithez tartozzunk. Azzal, hogy mi kaptuk a rendezés jogát, elismerték a munkánkat, ugyanakkor egy újabb nagy feladatot is kaptunk, aminek a tudásunk legjavát adva szeretnénk megfelelni. Nekünk, vezetőknek a szervezés és rendezés lesz komoly erőpróba, a sportolóknak pedig az eredményes versenyzés. Utóbbi miatt döntöttünk úgy, hogy a mentális felkészítést is fontos tényezőként kezeljük, amire fel is kértünk egy erre szakosodott, már bizonyított csapatot Ilyés Gyula vezetésével" - mondta Lacza Ádám Illés elnök, az együttműködési megállapodásról.
A kempo szakmai felkészítés mellé párosul mostantól a mentális tréning, mely a dzsúdós berkekben már ismert és elismert Ilyés Gyula, valamint a business coachként dolgozó felesége, Ilyés-Doubecz Dorottya közreműködésével valósul meg. Ilyés Gyula egyik legismertebb "tanítványa" Kucsera Gábor világ- és Európa-bajnok kajakozó, akinek az elmúlt egy év során rengeteget segített annak érdekében, hogy kikerüljön az életét sújtó hullámvölgyből.
"Korábban már dolgoztam a Magyar Kempo Szövetség segítőjeként, és azóta is szívügyemnek tekintem a magyar kempo sportot. Ezért is szerettem volna ezt a feladatot, mert ha sikerül hatnom a sportolók "fejére", akkor a 2014. évi hazai rendezésű világbajnokságon hatalmas győzelmeket ünnepelhetünk közösen, ez pedig felemelő érzés lenne" - árulta el Ilyés Gyula, hogy mi motiválja az együttműködésben. "Véleményem szerint 50 százalékig fejben dől el, hogy egy sportoló miként teljesít a pályán, legyen szó tatamiról, vízről vagy akár futballpályáról. A kempo mostantól azon kevés nem olimpiai sportágak közé tartozik, mely alkalmaz sport coachot, és reményeim szerint ez az eredményekben is meglátszik a jövőben" - tette hozzá Ilyés, aki feleségével csapatot alkotva közösen edzik szeptembertől a harcosokat.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t. Teljes cikk
A munka világa 2025-ben már nem a klasszikus irodai hierarchiáról szól: ma már fizetnek azért, ha valaki ölel, alszik vagy épp AI-személyiségeket... Teljes cikk
Üzemi baleset történt az ajkai erőműben, a helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban, míg két másik férfit... Teljes cikk
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 1 hete
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 3 hete
- Nem lustaság, ha nem megy a munka - mutatjuk, mi állhat a háttérben 1 hónapja
- Csendes gyilkosok - ezek a betegségek okozzák a legnagyobb bérhátrányt Magyarországon 1 hónapja
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 2 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 2 hónapja
- Miért sérülékeny a 40 felettiek mentális egészsége? 2 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 2 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 2 hónapja
- Munkahelyi mentális egészség: mit tesz a cég, és mi a felelőssége? 2 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?