Székesfehérvárra helyezi termelését a müzli-gyártó - új állások
Enyingről egy székesfehérvári ipari parkba költözik nyárig a müzli-termékeket gyártó Cornexi Food Kft. termelése, ahol a tervezett kapacitásbővítés legalább félszáz új munkahelyet is teremt - közölte a cég.
A Cornexi Magyarország egyik legnagyobb müzli- és müzliszelet-, valamint gabonapehely-gyártójaként lett ismert az 1990-es évek második felétől, 2002 után azonban a cégcsoport helyzete fokozatosan romlott, miután a működéshez szükséges nyersanyag nagy részét hitelből vásárolta, ráadásul az árverseny miatt drágán vett és önköltség közeli áron értékesített. A Cornexi csoport 2008-ra működésképtelenné vált, az egyes vállalatokat felszámolták, illetve értékesítették.
A jelenlegi, magyar tulajdonosok 2009 novemberében vásárolták meg az enyingi gyártótelepet, a termelőeszközöket, illetve a Cornexi márkanév tulajdonjogát. A befektetők az elmúlt néhány évben újraszervezték, és stabilizálták a vállalat működését. A cég árbevétele évi mintegy 960 millió forint, 45 embernek ad munkát, különböző gabonapelyheket és müzliszeleteket gyárt a hazai piacra, nem csak Cornexi márkanév alatt.
Buday Bernadett, a Cornexi Food Kft. értékesítési és marketing igazgatója elmondta, hogy az idei üzleti évben a vállalat terve a Cornexi márka újrapozícionálása és a gyártókapacitások összevonása, fejlesztése. A cég termelése Enyingről egy székesfehérvári, 8000 négyzetméteres, saját tulajdonú gyárcsarnokba költözik, ahol a kezdeti időszakban mintegy 3000 négyzetmétert vesznek birtokba. A termékek disztribúcióját a vállalat saját csapata végzi, az idei évtől az értékesítési pontok számát jelentősen növelni akarják.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
Színvonalasabb és biztonságosabb lehet a betegellátás a jövőben a Debreceni Egyetem (DE) és a GE HealthCare közötti újabb keretmegállapodásnak... Teljes cikk
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 6 napja
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 6 napja
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 7 napja
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 2 hete
- 120 új állás egy magyar városban – dán óriás érkezik Csongrádra 2 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 3 hete
- Elképesztő álommunkák, amikről valószínűleg sosem hallottál 4 hete
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 1 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 1 hónapja
- Évforduló vagy születésnap? Hogyan ajándékozzunk a munkahelyen? 1 hónapja
- Átadták a Kerékpárosbarát munkahely díjakat 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig