Sztrájkolnak a vasutasok a munka ünnepén?
Május 1-jén majálisozás helyett újra sztrájkolhatnak a vasutasok. Gaskó István, a február 1-je óta többször felfüggesztett gördülő sztrájkot szervező szakszervezet elnöke azt mondta: nem mondanak le követeléseikről.
Jövő hét szerdától május elsejéig bezárólag bármikor folytathatják a sztrájkot a vasutasok. A május 1-jével kapcsolatban az érdekképviseleti vezető úgy fogalmazott: ez a munkásság szempontjából nagyon fontos nap, a történelemben sokszor játszott szerepet a munkavállalók követeléseinek megfogalmazásában. - Lehet, hogy nem ünnepelünk a Városligetben május elsején, hanem a követeléseinknek alátámasztására sztrájkot tartunk - fogalmazott Gaskó István.
A következő lépésről szerdán dönt a 150 fős döntéshozó testület.
A Liga elnöke nem zárta ki ugyanakkor annak a lehetőségét sem, hogy esetleg befejezik a sztrájkot, de mint mondta, a VDSZSZ 18 éves történetében még nem fordult elő, hogy letett volna reálisnak tartott követeléseiről.
Népszabadság
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
- Táppénz alatt kirúghatnak? 4 hete
- MI és az AI: a munka nem vész el csak átalakul? A magyarok egyelőre csak katasztrófaturisták? 4 hete
- Betegség miatt elvehetik a pihenőnapokat? 4 hete
- Táppénz alatt járhatok hétvégén tanfolyamra? 4 hete
- Hogyan alakul a gyermek utáni pótszabadság GYES ideje alatt született második gyermek esetén? 2 hónapja
- Nem közeli hozzátartozó halála esetén, jár a temetési szabadság? 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 2 hónapja
- Mit tehetek, ha a munkáltatóm nem hajlandó aláírni a határozatlan idejű munkaviszonyom megszüntetését? 3 hónapja
- Így néz ki a könyvelő szakma jövője 3 hónapja
- A vezetés nem jutalom, hanem szakma: a mikromenedzsment nem HIBA, hanem HIÁNY 3 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig