Több mint hetven új munkahelyet teremt a Magyar Posta Zalaegerszegen
Több mint hetven új munkahelyet teremtett a Magyar Posta új, automatizált csomaglogisztikai üzemcsarnokában Zalaegerszegen - közölte a vállalat.
A több mint 2700 négyzetméternyi területen digitalizált üzemcsarnok épült, amelybe egy automatizált csomagszortírozó gép is került, jelentősen gyorsítva a csomagok feldolgozását.
A depóban elhelyezett szállítópálya óránként akár 2000 darab küldemény feldolgozására képes, a gép a csomagok hitelesített tömeg- és térfogatmérését, azonosítását és irányítását is elvégzi. Az üzemcsarnokra egy 19 kilowatt teljesítményű napelem-rendszert is telepítettek.
Horváth Tamás, a Magyar Posta szervezetirányítási vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy idén nyolc vidéki városban építenek ki automatizált csomagfeldolgozási rendszert, közülük az egyik a zalaegerszegi.
Az új üzemcsarnok vonzáskörzetébe mintegy 60 posta tartozik és több mint 260 településen lát el csomagkézbesítési feladatokat.
Néhány napja Pfeifer Tamás, a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége (POFÉSZ) elnöke azt mondta, épp az utóbbi évek legnagyobb felmondási hulláma zajlik a Postánál. Ugyan az új menedzsment leállította a novemberben bejelentett csoportos leépítést, annak puszta bejelentése öngerjesztő folyamatot indított be. Mivel nem tudni, hogy a legutóbb bejelentett 1200 fős csoportos létszámleépítés pontosan mely területeket mennyiben érintene, pontosan kiket rúgna ki a Posta, sokan a bizonytalan helyzetben inkább más állás után néznek. Ezt a folyamatot fokozza az alacsony bérek miatti elégedetlenség is.
Átlagosan 10 százalékos béremelést kapnak a munkavállalók – jelentette be korábban a Magyar Posta. Ezt a szakszervezet teljes mértékben elfogadhatatlannak tartja. "Ez még az infláció jegybank által a 15-19,5 százalékos sávba várt mértékét is messze alulmúlja – ekkora béremelés mellett igen sok postás reálkeresete csökkenni fog idén" - mondta Pfeifer.
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.02Projektmenedzsment képzés A projektmenedzsment elméletének és gyakorlatának megismertetése a résztvevőkkel. A projektmenedzsment módszereinek begyakorlása példákon és esettanulmányokon keresztül. A résztvevők projektvezetési képességének fejlesztése és felkészítésük projektek önálló, sikeres lebonyolítására.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A MOL-csoport idén is elindítja sikeres frissdiplomás programját, a Growww-t, amely közel két évtizede kínál egyedülálló lehetőséget a... Teljes cikk
Csökkent az Audi Hungaria Zrt. árbevétele 2024-ben. A vállalat nincs egyszerű helyzetben, a cég 7500 alkalmazottat bocsátott el Németországban. A... Teljes cikk
A Volkswagen-csoporthoz tartozó német luxusautó-gyártó Audi 7500 munkahely megszüntetését tervezi Németországban 2029-ig - áll a cég közleményében. Teljes cikk
- A 9 százalékos szja nem kapott elsöprő támogatást - Magyar Péter az adórendszerről tovább egyeztetne 2 hete
- Ők kapták a magyar beszerzési és logisztikai szakma díjait 2 hete
- Együttműködési megállapodást kötött az MKIK az SZTFH 3 hete
- Early bird kedvezménnyel a Munkajogi Konferenciára - AI, aktuális munkajogi kérdések, izgalmas bírósági esetek a fő témák között! 3 hete
- A munkahelyek és vállalkozások számának példátlan növekedését ígérte Trump 3 hete
- Karakter és kémia a munkahelyen: hogyan hoz össze vagy választ el minket a személyiségünk? 4 hete
- Magyar Péter: a Tisza megtartja a 13. havi nyugdíjat 4 hete
- Idén is lehet pályázni családbarát munkahelyek kialakítására 4 hete
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 1 hónapja
- Idén is átadták a Kerékpárosbarát munkahely díjakat 1 hónapja
- 3000 új munkahelyet hoz létre ez a cég Magyarországon 1 hónapja