Több mint kétezren tartoznak tízmilliókkal az APEH-nak
Az elmúlt év végén 2429 magánszemélynek - köztük 421 egyéni vállalkozónak - volt az adóhatóságnál 180 napon túl folyamatosan fennálló, 10 millió forintot meghaladó adótartozása az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) adóslistája szerint - tájékoztatta az adóhivatal az MTI-t.
Az APEH napokban nyilvánosságra hozott adatai szerint az adóhatóságnál nyilvántartott összes adóhátralék összege 2008-ban 1632 milliárdra emelkedett az előző évi 1338 milliárd forintról. A működő adózókat sikerrel "kezeli" az APEH, amit jelez, hogy hátralékuk viszonylag szerény mértékben, tavaly 575 milliárd forintra nőtt a 2007. évi 559 milliárdról. A nem működő, felszámolás alatt lévő adózók hátraléka bővült jelentősen, az előző évi 778 milliárd forintról 1057 milliárd forintra nőtt 2008-ban.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint a nettó kereset 9,2 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Teljes cikk
Elektronikus nyilvántartás veszi át a helyét. Teljes cikk
A szociális partnerekkel egyeztetett támogatást a Magyar Államkincstáron keresztül igényelhetik majd a munkáltatók. Teljes cikk
- 30 milliárd forinttal tartozik a NAV-nak a rekorder adótartozó 4 éve
- Szja-bevallási határidő közeleg 6 éve
- Korrupció miatt emeltek vádat a NAV egyik volt főosztályvezető-helyettese ellen 6 éve
- Emelkedett az adóval tartozók száma 6 éve
- APEH: Még tart a sztrájkhangulat 6 éve
- Több mint hárommilliárd forint a legnagyobb adótartozás 7 éve
- Többen fizetnek adót, az adókulcsok csökkentése óta 7 éve
- Sokan 10 millió forinttal tartoznak a NAV-nak 7 éve
- Szja 7 éve
- Mától elérhető az e-szja számos szolgáltatása 7 éve
- NAV: nő a köztartozásmentes adózói adatbázisban szereplő magánszemélyek és vállalkozások száma 8 éve