Több mint ötezer közmunkás állhat munkába Zalában
Közfoglalkoztatás keretében közel 2700 fő kezdte meg a munkavégzést idén Zala megyében, a már elbírált pályázatok alapján további 1840 fő felvételére van lehetőség - írta szerdai számában a Zalai Hírlap.
A közmunkát végzők többsége, mintegy 2208 fő rövid időtartamú közfoglalkoztatásban kapott munkát, és az elbírált pályázatok alapján rendelkezésre álló 1840 támogatott álláshely is a rövidtávú munkavégzésre vonatkozik. A hosszabb időtartamú közfoglalkoztatásban 475 főt alkalmaztak. Rimányiné Somogyi Szilvia arról is tájékoztatta a napilapot, hogy Zalában több mint 5 ezer, nem támogatott, üres álláshely van, ezért a kirendeltségek elsősorban az elsődleges munkaerőpiacon kínálnak lehetőséget.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján 2025-ben is stabilan magas szinten maradt a 25–49 éves korú nők foglalkoztatási... Teljes cikk
Egy friss kutatásban a Z generációsok majdnem fele azt mondta, hogy szülei segítettek nekik önéletrajzot írni, de volt olyan szülő is, aki gyermeke... Teljes cikk
Heteken belül elutalják a tanároknak azt a 150 ezer forintos juttatást, amiről az e heti kormányülésen született döntés - közölte a csütörtöki... Teljes cikk
- Újraválasztotta elnökét a Felnőttképzők Szövetsége 2 hete
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 2 hete
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 2 hete
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 2 hete
- Íme a 4 napos munkahét sikersztorija – amit a legtöbb cégvezető nem szívesen hall meg 2 hete
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 3 hete
- Riasztó adat: egy év alatt látványosan visszaesett a létszámbővítést tervező vállalatok aránya 3 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 3 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 3 hete
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 4 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 4 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben