Tovább csökkent a munkanélküliség Komárom-Esztergom megyében

Májusban is folytatódott a Komárom-Esztergom megyében a nyilvántartott álláskeresők számának csökkenése, a 12.646 álláskereső a gazdaságilag aktív népesség 8,5 százalékát tesz ki, arányuk 3,6 százalékponttal alacsonyabb az országos 12,1 százalékos rátánál - közölte a megyei munkaügyi központ igazgatója.

Pákozdi Szabolcs tájékoztatása szerint az álláskeresők számának havi csökkenése a belépő forgalom mérséklődésére vezethető vissza. Májusban összesen 1.512-n váltak a megyében nyilvántartott álláskeresővé, ötödével kevesebben, mint az előző hónapban. A belépő forgalom alakulásában még májusban sem volt kimutatható hatása a bejelentett csoportos létszámleépítéseknek. A munkanélküliség a megyében Dorog környékén a legmagasabb, 10,1 százalék, Tatabányán és térségében a legalacsonyabb, 8,3 százalékos.

Az igazgató elmondta, idén összesen 13 cég 1.962 munkavállalót érintő létszámleépítési bejelentését vették nyilvántartásba. Meghatározó részük a megye legnagyobb, elektronikai termékek gyártásával foglalkozó munkáltatójához, illetve annak öt beszállítójához köthető, 1.797 foglalkoztatottal. Mivel a leépítések harmadában külföldi, főleg szlovák állampolgárságú munkavállalók elbocsátásával járnak, a létszámcsökkentésben érintett és a megyében élő dolgozók létszáma 887.

Május végére 1.569 betölthető állás maradt a megyei nyilvántartásban. A közvetítés révén munkához juttatott álláskeresők száma májusban 619 főt ért el, akik a nyilvántartásból kikerülteknek több mint a negyedét adták. A sikeresen közvetített álláskeresők közül 140 főt normál álláshelyre vettek fel, a többiek támogatott munkahelyre kerültek, 427 fő a közfoglalkoztatási programok résztvevőjévé vált - közölte a munkaügyi központ igazgatója.

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Az X generáció a titkos fegyver a munkahelyi szakadékok áthidalására?

Egy friss kutatás megállapította, hogy a generációk jobban hasonlítanak egymásra, mint azt a sztereotípiák sugallják, különösen a technológia... Teljes cikk

Figyelmeztet a NAV: hamarosan lejár a kata-bevallás határideje!

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről, a nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető és online... Teljes cikk

Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon

Az átlagnyugdíj az átlagbérnek alig 47,5 százalékát érte el az államháztartásról szóló jelentés szerint. Teljes cikk