Új rendszer a munkanélküliség ellen
Az agrárgazdaságban foglalkoztatnák a munkanélkülieket elképzelt rendszerükben a Szegedi Tudományegyetem hallgatói, akik a nemzetközi agrárgazdasági világfórum esettanulmány versenyén vettek részt, írja a Világgazdaság.
A bronzérmes szegedi csapatnak a metropolitan agriculture témakörben kellett szervezeti, pénzügyi és marketing ötleteket kidolgozni. A feladat egy olyan rendszer megalkotása volt, amely az agrárgazdaság szempontjából adhat választ a fenntarthatóság, a munkanélküliség és az elvárosiasodás kérdéseire.
A diákok a munkanélkülieket és a társadalom szélére sodródottakra koncentráltak, őket vezették vissza a társadalom körforgásába, úgy hogy a nagyvárosok környékén kapnának munkát az agrárgazdaságban. A munkájuk által az általuk generált állami költségek - mint például a munkanélküli segély - csökken, a profit pedig nő, hiszen a dolgozó ember a keresletet is ösztönzi.
Ezen a rendszeren belül alakították ki egy úgynevezett Koordinációs Rendszert, melyet munkanélküliek irányítanának, és melynek feladata a rendszeren belüli szervezés, elosztás és kiválasztás problémáinak kezelése. A fiatalok a helyi cégek, a helyi farmerek támogatásáról sem feledkeztek meg, így egy helyben generált egészséges körforgás alakulna ki a helyi piacon.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A férfival szemben felfüggesztett fogházbüntetés és a mezőgazdasági gépkezelői foglalkozástól történő eltiltás kiszabására tettek indítványt Teljes cikk
Négy nappal meghosszabbították a határidőt. Teljes cikk
Európa legnagyobb gazdaságai közül Olaszországban és Spanyolországban a legmagasabb az idősek jövedelemaránya. Teljes cikk
- Nem csupán beugró munkaerő - diákok és nyugdíjasok a munkapiacon 3 hete
- Nagy hajrá indul a szezonális munkaerőért – ezekre a munkákra van most a legnagyobb kereslet 3 hete
- Czomba Sándor: évente 30-40 ezer ember fog hiányozni a magyar munkaerőpiacról 3 hete
- Ki hozza be a fülöp-szigeteki vendégmunkásokat és hogy áll a 150 új gyár program? 3 hete
- Mentőöv a szakemberhiányban: fókuszban az atipikus foglalkoztatás 2 hónapja
- Így hathat a diákmunkára az egyszerűsített foglalkoztatás drágulása 2 hónapja
- 3 milliárd forintos foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési programokat valósítanak meg Győr-Moson-Sopronban 2 hónapja
- Elfogadta az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény módosítását a parlament 2 hónapja
- NAV: indulnak az új, alkalmi munkával kapcsolatos adategyeztetések 3 hónapja
- Íme a legfrissebb adatok az álláskeresők számának változásáról - grafikon 3 hónapja
- Álláskeresési járadék 3 hónapja