Új vállalat költözik a Johnson Electric nemrég Ózdon bezárt üzemébe
A beruházás nyomán 300 új munkahely jön létre Ózdon.
Új vállalat költözik a Johnson Electric nemrég Ózdon bezárt üzemébe, a Neutrik Group elektronikai vállalat 3,6 milliárd forintos beruházása nyomán az első ütemben 200, középtávon pedig 300 új munkahely jön létre a városban - közölte csütörtökön Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a bejelentésen arról számolt be, hogy az állam által 1,4 milliárd forinttal támogatott projekt lezárulta után a liechtensteini székhelyű cég elektronikus csatlakozók kézi összeszerelését fogja végezni Magyarországon. Emlékeztetett, hogy Ózdon az elmúlt években egy másik vállalat, az ABB is bezárta a gyárát, de ahogy a Johnson Electric helyére most a Neutrik Group, úgy nem sokkal később a helyére érkezett a medencegyártással foglalkozó Wellis Zrt. A miniszter aláhúzta, hogy a mostani beruházás a magyar elektronikai iparnak is új lendületet ad. Tájékoztatása szerint a mára több mint 140 ezer embernek munkát biztosító szektor teljesítménye tavaly 21 százalékkal nőtt. A bővülés üteme az idei év első négy hónapjában 16 százalékos volt, az ágazat termelési értéke így ezen idő alatt meghaladta a 3000 milliárd forintot.
MTI
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Már csak néhány hetük maradt azoknak az egyéni vállalkozóknak és cégeknek, akik a békéltető testületek bevonásával intéznék a más... Teljes cikk
A Spar vezetősége úgy döntött, hogy saját üzemeltetésű egységeinek jelentős részét zárva tartja december 24-én. Teljes cikk
A vezetők kevésbé ismerik el a nők munkáját a műszaki-technológiai szektorban, és a férfi munkatársak véleménye is nehezíti előre jutásukat –... Teljes cikk
- Üdvözli az új vendégmunkástörvényt a munkaerő-kölcsönző 3 hete
- Még nincs minden veszve! 2 hónapja
- Itt folytatja pályafutását a Pensum Group FB tagja 2 hónapja
- Jelentősen több harmadik országbeli kölcsönzött munkavállalóval számolnak 2 hónapja
- 300 új munkahelyet hoz létre Nyíregyházán a LEGO 2 hónapja
- Új vezérigazgató került az Árukereső.hu anyavállalatának élére 3 hónapja
- Fordítsd a javadra - szervezz üzleti reggelit! 3 hónapja
- Kétszáz munkahelyet hoz létre egy kínai beruházó Kaposváron 4 hónapja
- Magyar szakember kapott helyet a Schneider Electric régiós vezetésében 4 hónapja
- Egyszerűsödnek a beruházási támogatások feltételei, még több munkahely jöhet létre 4 hónapja
- Bárkiből lehet teljes értékű munkavállaló? - Innovatív megoldással rukkolt elő egy HR cég 5 hónapja