Újabb pedagógussztrájk jöhet
A PDSZ szakképzési sztrájkbizottságának négy fő követelése van.
Március 16-ától határozatlan idejű sztrájkot hirdet a szakképző intézményekben a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha addig nem történik érdemi előrelépés a szakképzésben dolgozókat érintő sztrájkkövetelésekkel kapcsolatban - írja a Népszava. Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője a lapnak elmondta, hogy mivel a kormány a saját részéről nem nevezett meg tárgyalópartnert, a bíróság a Gazdaságfejlesztési Minisztériumot jelölte ki, hogy egyeztessen a szakszervezettel. A PDSZ hamarosan levélben fordul Nagy Márton miniszterhez, hogy időpontot egyeztessenek. Mint Nagy Erzsébet elmondta, a határozatlan idejű sztrájkot akkor is meghirdetik, ha az egyeztetés kezdeményezése sikertelen marad.
A lap szerint a PDSZ többzör is megpróbált tárgyalást kezdeményezni a kormánnyal a szakképzés miatt, de nem kaptak választ a megkereséseikre.
A PDSZ szakképzési sztrájkbizottsága négy fő követelést fogalmazott meg. Az első, hogy a szakképzésben dolgozók is legalább a közoktatásban követelt béremeléssel azonos mértékű fizetésemelést kapjanak. A második, hopgy a szakképzésben dolgozók egy évre vetített munkaidőkerete. A harmadik, hogy kapják vissza a közalkalmazotti törvény szerint járó jogaikat a szakképzésben dolgozók. A negyedik egy önálló oktatási minisztérium létrehozása.
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
- 2023.09.01I Land gamifikált készségfejlesztés Gamifikált készségfejlesztő e-learning programunk játszva tanít: 30 napon keresztül, napi 20-30 percben egy izgalmas virtuális küldetésen vezetjük végig a résztvevőket.
Részletek
Jegyek
- 2023.10.10MŰEGYETEMI ÁLLÁSBÖRZE 150+ KIÁLLÍTÓ, TÖBB SZÁZ ÁLLÁS ÉS SZAKMAI GYAKORLAT VÁR! Kiállítóink hallgatókat, frissdiplomásokat és tapasztalt munkavállalókat is várnak állásajánlataikkal.
Részletek
Jegyek
A HVG szerint nem lehet tudni, hogy a leépítés megteremti-e a lehetőséget a központi közigazgatásban beígért béremelésekre. Teljes cikk
Egyre több cég ismeri fel a digitalizáció fontosságát - derül ki a K&H felméréséből. Teljes cikk
Van olyan vendéglátóhely, ahova évek óta visszajárnak dolgozni a fiatalok, szakképzett szakácsot azonban nehéz találni. Teljes cikk
- Nem tudott megegyezni a kormány a szakszervezetekkel, folytatódik a pedagógussztrájk 3 hónapja
- Ismét sztrájkolnak a pedagógusok 3 hónapja
- Kulturális és Innovációs Minisztérium: okafogyottak a PDSZ követelései 3 hónapja
- A PDSZ szolidaritását fejezi ki a MOK-kal és közös fellépésre is kész 3 hónapja
- Az orvosok után a pedagógusok szakmai szervezetei is tiltakoznak a kormányzat stratégiája ellen 4 hónapja
- A szakképzős pedagógusok is csatlakoznak a tanárok sztrájkjához 5 hónapja
- Újabb sztrájkköveteléseket fogalmaztak meg a pedagógus szakszervezetek 5 hónapja
- Így fognak sztrájkolni a pedagógusok január 23-tól egy héten át 5 hónapja
- A PDSZ szerint rendkívül veszélyes a tanárok teljesítményértékelésének ötlete 6 hónapja
- Bérezést és épületrészt ajánlott fel a kirúgott tanároknak egy gimnázium 7 hónapja
- Elkezdődött az országos pedagógussztrájk 7 hónapja