kapubanner for mobile

Uniós pályázati források nyíltak a kkv-knak

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Jelentős pályázati lehetőségek nyíltak meg az Európai Unió kutatás-fejlesztési, innovációs pályázatain a magyar kis- és középvállalkozások számára (kkv) is - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH), a Napi Gazdaság cikke szerint.

Az EU 7. kutatási keretprogramjában a kifejezetten kis- és középvállalkozások javára végzett kutatásokra 2010-ben 204 millió euró a pályázati keret.

Az EU célja támogatni az európai kkv-k innovációs kapacitásának és az új technológiákon alapuló termékek, piacok fejlesztését, segítve őket a kutatás kiszervezésében, a kutatási eredmények jobb kihasználásában és a technológiai know-how megszerzésében.

Az NKTH közlése szerint ugyancsak a 7. kutatási keretprogramban a humán erőforrást előtérbe helyező Emberek Program alprogramja leginkább a kkv-k részvételét támogatja.

Az európai programokban való részvételt segítő magyar pályázati keretösszeg 2007-2010. közötti időszakra 2 milliárd forint, amelyből a 2010. évre rendelkezésre álló forrás 300 millió forint.

Napi Gazdaság
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek