Vezető pozíciókban és az Y-ban többségben a nők
Nemzetközi, kelet-európai és magyarországi szinten is többségben vannak a nők az Allianznál. Nagy arányban töltenek be vezető pozíciót, ráadásul az Y-generációs munkavállalók körében is nagyobb arányban képviseltetik magukat.
Nemzetközi szinten az Allianz munkatársainak 53 százaléka, a vezető pozíciót betöltő kollégák 36 százaléka nő. Meglepő adat lehet, hogy területileg vizsgálva Kelet-Európa a legkiemelkedőbb a női egyenjogúság szempontjából, hiszen ebben a régióban csaknem 70 százalékos a női munkavállalók aránya, és a vezetők csaknem fele a „gyengébbik nem” képviselői közül kerül ki.
Ráadásul a korcsoportokat megvizsgálva az Allianz népszerű munkáltatónak tűnik a fiatal nők körében is. A 25 évnél fiatalabb dolgozók 62 százaléka nő, és a 25-44 évesek között is ők vannak túlsúlyban a férfiakkal szemben. A fordulópont 45 év fölött következik be, innentől kezdve figyelhető meg ugyanis, hogy a női munkatársak vannak kisebb számban.
„Az Allianz különösen nagy hangsúlyt fektet arra, hogy egyenlő feltételeket teremtsen mindkét nem számára, és számos programot indított a női tehetségek gondozására és fejlesztésére. Mindezek, valamint a fenti számok is azt mutatják, hogy az Allianz egy olyan biztosító, ahol a nők és a fiatal nők számára is van szakmai előrelépési lehetőség” – mondta Szabó Anita, az Allianz Hungária Zrt. HR igazgatója.
A magyarországi leányvállalatnál szintén nem mutatkozik meg az a nemzetközi megfigyelés, miszerint a fiatal nők kerülnék a biztosítót, mint munkáltatót, hiszen az Allianz Hungária munkatársainak csaknem 30 százaléka Y-generációs nő, az Y-generációs munkavállalók körében pedig 66 százalékos a női arány.
„Mint minden innovatív vállalatnak, az Allianznak is fontos, hogy vonzó munkahely legyen a fiatalok számára, társaságunknál az Y-generációsok 43 százalékos aránnyal a többi generációhoz képest felülreprezentáltak a munkavállalók körében. Éppen ezért nagyon fontosnak tartjuk, és különböző eszközökkel, többek között a szakmában járatos vendégelőadók meghívásával teszünk is azért, hogy a különböző generációk ne csak megférjenek egymás mellett, de egymás előnyeit felismerve, és a generációs különbségeket áthidalva virágzó szakmai kapcsolatot ápoljanak, és egy csapatként hatékony munkát végezzenek”- hangsúlyozta Szabó Anita.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A légtechnikai berendezésekkel foglalkozó Weger Hungária Kft. nagyjából 9,5 milliárd forint értékben új gyárat épít Jászárokszálláson, aminek... Teljes cikk
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
- A legjobb vezetők néha a legrosszabb emberek? A nárcizmus rejtett ára 2 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 3 hete
- Így hat a mesterséges intelligencia a tárgyalásokra 3 hete
- Már nem a márkanév dönt: így választ munkahelyet a Z generáció 3 hete
- Felmérés: a magyar női vállalkozók és vezetők túlterheltek 4 hete
- Rangos elismerés: Dr. Teszárné Dr. Nagy Marianna az Év Női Menedzsere 4 hete
- Nem a fizetés számít: ez tartja a munkahelyen a Z generációt 1 hónapja
- Hogyan lesz egy nő felsővezető? 1 hónapja
- Felmérés: a vezetők nem mindig empatikusak, de ez előny is lehet 1 hónapja
- Még nem kell kidobni a melegítőt: a Z-generációs vezetők visszahozzák a home office-t 1 hónapja
- Ha nincs nő a vezetésben, az üzlet bánja – mutatjuk a legfrissebb adatokat 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?